HomeVeni, Vidi,Vici

Veni, Vidi,Vici

Poezja Miłosza w tomiku „Randka z Erato”

Miłosz

Miłosz Stachowski, uczeń kl. VII Społecznej Szkoły Podstawowej w Korlinie niedawno wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Janusza Korczaka. Ponieważ jedną z nagród było umieszczenie wierszy młodych twórców w tomiku poezji, na nagrodę należało trochę poczekać. I stało się. 29.06.2022r. dotarły do szkoły dwa tomiki poezji- jeden dla osoby nagrodzonej, drugi dla opiekuna.

Poprawiono: czwartek, 30, czerwiec 2022 12:48

Czytaj więcej: Poezja Miłosza w tomiku „Randka z Erato”

Sukcesy wokalne

1

Dnia 7 czerwca w CKiS w Postominie. odbył się Gminny Przegląd Wokalny 2022 . W przeglądzie ZSS w Korlinie reprezentował zespół wokalny ,,Frajda", zespół wokalny ,, Matemorfoza" oraz soliści: Jakub Kołodziejczyk i Miłosz Stachowski. Uzdolnieni młodzi artyści brawurowo wykonali swój repertuar, wykazali się nieprzeciętnymi zdolnościami muzycznymi oraz obyciem ze sceną. Jury doceniło prezentacje naszych uczniów przyznając im czołowe miejsca w konkursie.

Poprawiono: poniedziałek, 13, czerwiec 2022 07:32

Czytaj więcej: Sukcesy wokalne

I MIEJSCE DLA „ARLEKINA” w Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych

teatr 3

Uczniowie ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Korlinie wzięli udział w Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych, który odbył się 27 maja 2022r. w Świdwinie. Organizatorami konkursu byli Świdwiński Ośrodek Kultury – Zamek i Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Grupa teatralna „Arlekin", której założycielką i reżyserką jest Edyta Stachowska zaprezentowała sztukę według własnego scenariusza pt. „Każdy chce kochać". Teatr „Arlekin" znany jest już w Gminie Postomino, w powiecie i w województwie, gdyż od lat odnosi liczne sukcesy. W tym roku udało się młodym aktorom- Mai Włodarczyk, Miłoszowi Stachowskiemu, Olkowi Czernikowskiemu, Mikołajowi Salaburze, Nikoli Lenczewskiej, Kubie Winiarskiemu, Arturowi Staszczakowi- wywalczyć tytuł LAUREATA.

Poprawiono: wtorek, 31, maj 2022 15:07

Czytaj więcej: I MIEJSCE DLA „ARLEKINA” w Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskich Zespołów...

II NAGRODA DLA MIŁOSZA W XXVIII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE POETYCKIM

20220530 144241

Miłosz Stachowski ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Korlinie wziął udział w XXVIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Janusza Korczaka organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku.

Celem konkursu było zachęcanie dzieci i młodzieży do twórczości literackiej, pobudzanie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej oraz odkrywanie i promowanie talentów młodych twórców. Konkurs był przeznaczony dla uczniów ze szkół podstawowych.

Poprawiono: wtorek, 31, maj 2022 15:04

Czytaj więcej: II NAGRODA DLA MIŁOSZA W XXVIII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE POETYCKIM

I miejsce dla teatru „Arlekin”

arlekin 3

Ogromną przyjemnością dla młodych aktorów z Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie było wystąpienie podczas Gminnego Przeglądu Teatralnego w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Uczniowie naszej szkoły czekali na ten moment dwa lata. 8 kwietnia 2022 r. grupa teatralna w składzie: Maja Włodarczyk, Nikola Lenczewska, Aleksander Czernikowski, Mikołaj Salabura, Artur Staszczak, Jakub Winiarski oraz Miłosz Stachowski stanęła wreszcie na scenie Centrum Kultury i Sportu w Postominie. Młodzi ludzie, przygotowani przez Edytę Stachowską, zaprezentowali sztukę pt. „Każdy chce kochać". Spektakl opowiada o zdesperowanym zakochanym, który nie cofnie się przed niczym, by odzyskać swą wybrankę. Szczęśliwie ma także przyjaciela, który będąc człowiekiem opanowanym i wyzwolonym, znajduje rozwiązanie tej, wydawałoby się, dramatycznej sytuacji. Przedstawienie, choć porusza bardzo poważne kwestie, przesiąknięte jest sporą dawką humoru.

Poprawiono: czwartek, 14, kwiecień 2022 10:31

Czytaj więcej: I miejsce dla teatru „Arlekin”

Nasi uczniowie wyróżnieni w powiecie

recyt1 4

11 marca 2022 r. uczniowie ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Korlinie wzięli udział w Małym Konkursie Recytatorskim w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Przegląd odbył się w Sławieńskim Domu Kultury. Naszą szkołę oraz gminę reprezentowali uczniowie zakwalifikowani podczas eliminacji gminnych, które miały miejsce tydzień wcześniej w Centrum Kultury i Sportu w Postominie.

Poprawiono: czwartek, 17, marzec 2022 07:31

Czytaj więcej: Nasi uczniowie wyróżnieni w powiecie

III miejsce dla Mai Włodarczyk w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Na stalowych skrzydłach”

WłodarczykUczennica kl. VIII Społecznej Szkoły Podstawowej Maja Włodarczyk postanowiła spróbować swoich literackich sił i wziąć udział w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Na stalowych skrzydłach", organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 im. Polskich Lotników w Puławach. Zadanie konkursowe polegało na tym, by napisać i przesłać niepublikowany i nienagradzany w innych konkursach wiersz, którego tematyka nawiązywała do lotnictwa lub lotników. Konkurs organizowany był w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria – klasy 4-6, II kategoria – klasy 7-8.

Poprawiono: poniedziałek, 06, grudzień 2021 15:26

Czytaj więcej: III miejsce dla Mai Włodarczyk w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Na stalowych skrzydłach”

Wyróżnienia dla naszych uczniów w Powiatowym Małym Konkursie Recytatorskim

wyroznienie 1

Uczniowie ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Korlinie wzięli udział Eliminacjach Powiatowych Małego Konkursu Recytatorskiego ARA, które odbyły się 29 maja 2021 r. w Darłowskim Ośrodku Kultury. W kategorii I-III szkołę reprezentowała Michalina Matyjek, IV-VI Miłosz Stachowski, VII-VIII Anastazja Czernikowska, Nel Sadowska oraz Faustyna Szymańska.

Poprawiono: czwartek, 03, czerwiec 2021 08:35

Czytaj więcej: Wyróżnienia dla naszych uczniów w Powiatowym Małym Konkursie Recytatorskim

Faustyna Szymańska Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. T. Różewicza

Faustyna2021

Recytacja to sztuka, a ten, kto się jej ima, niewątpliwie jest artystą. Takim mianem można określić uczennicę Społecznej Szkoły Podstawowej w Korlinie Faustynę Szymańską, która zmierzyła się z twórczością niezwykle wymagającego pisarza- Tadeusz Różewicza. Faustynka wzięła udział w 66. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim im. T. Różewicza właśnie, zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury w Radomsku i zakwalifikowała się do finału, który odbył się 24.04.2021.

Poprawiono: wtorek, 27, kwiecień 2021 08:11

Czytaj więcej: Faustyna Szymańska Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. T. Różewicza

Faustyna Szymańska Finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Tadeusza Różewicza

IMG 2554 konkurs recytacji

Uczennice Społecznej Szkoły Podstawowej w Korlinie- Anastazja Czernikowska, Magdalena Jurewicz, Nel Sadowska, Faustyna Szymańska- po raz kolejny popisały się swoimi recytatorskimi umiejętnościami. Tym razem wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim im. Tadeusza Różewicza organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Radomsku. Dziewczęta musiały przygotować i zaprezentować wiersz i fragment prozy Mistrza oraz przesłać nagranie.

Poprawiono: środa, 21, kwiecień 2021 08:14

Czytaj więcej: Faustyna Szymańska Finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Tadeusza Różewicza

Strona 1 z 2

Free business joomla templates