HomeVeni, Vidi,ViciI MIEJSCE DLA „ARLEKINA” w Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych

I MIEJSCE DLA „ARLEKINA” w Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych

teatr 3

Uczniowie ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Korlinie wzięli udział w Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych, który odbył się 27 maja 2022r. w Świdwinie. Organizatorami konkursu byli Świdwiński Ośrodek Kultury – Zamek i Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Grupa teatralna „Arlekin", której założycielką i reżyserką jest Edyta Stachowska zaprezentowała sztukę według własnego scenariusza pt. „Każdy chce kochać". Teatr „Arlekin" znany jest już w Gminie Postomino, w powiecie i w województwie, gdyż od lat odnosi liczne sukcesy. W tym roku udało się młodym aktorom- Mai Włodarczyk, Miłoszowi Stachowskiemu, Olkowi Czernikowskiemu, Mikołajowi Salaburze, Nikoli Lenczewskiej, Kubie Winiarskiemu, Arturowi Staszczakowi- wywalczyć tytuł LAUREATA.

Radość jest tym większa, że teatralne zmagania oceniało profesjonalne jury w składzie - Iwona Kowalska-Zych (Teatr Współczesny w Szczecinie), Ewa Sobczak (Teatr Współczesny w Szczecinie), Karolina Sabat (Teatr Kana w Szczecinie) i Agata Ilnicka (aktorka, animatorka teatralna).

Dziękuję moim aktorom za czas, który poświęcili, doskonaląc swój aktorski warsztat oraz za przyjmowanie wszelkich uwag ze stoickim spokojem. Mam nadzieję, że teatr pozostanie na zawsze w Waszych sercach, ponieważ jest on „dotykaniem marzeń".

Edyta Stachowska

 

teatr 3

teatr 3

teatr 3

teatr 3

teatr I miejsce Świdwin20220531 07391496

Poprawiono: wtorek, 31, maj 2022 15:07

Free business joomla templates