HomeVeni, Vidi,ViciFaustyna Szymańska Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. T. Różewicza

Faustyna Szymańska Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. T. Różewicza

Faustyna2021

Recytacja to sztuka, a ten, kto się jej ima, niewątpliwie jest artystą. Takim mianem można określić uczennicę Społecznej Szkoły Podstawowej w Korlinie Faustynę Szymańską, która zmierzyła się z twórczością niezwykle wymagającego pisarza- Tadeusz Różewicza. Faustynka wzięła udział w 66. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim im. T. Różewicza właśnie, zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury w Radomsku i zakwalifikowała się do finału, który odbył się 24.04.2021.

Prezentacje recytatorów oceniała komisja w składzie: Dominik Mironiuk – przewodniczący, laureat głównej Nagrody Aktorskiej na 38. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi 2020, Grzegorz Kwieciński- reżyser teatralny, artysta plastyk, twórca- słynnego na całym świecie- Teatru Ognia i Papieru oraz Krzysztof Zygma- dyrektor MDK w Radomsku. Wśród najlepszych- prezentujących utwory Mistrza- znalazła się nasza uczennica, która zajęła II miejsce i uzyskała tytuł Laureata. Oprócz ogromnej satysfakcji, Faustyna otrzymała także nagrodę finansową.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi i niesamowicie dumni!!! Serdecznie gratulujemy!!!

Podsumowanie konkursu można obejrzeć na stronie: https://radomsko24.pl/poznalismy-laureatow-ogolnopolskiego-konkursu-recytatorskiego-im-t-rozewicza-28386

Poprawiono: wtorek, 27, kwiecień 2021 08:11

Free business joomla templates