HomePrzedszkole

Aktualności z przedszkola

Kosmos

kosmos 1

Krasnoludki i Odkrywcy odkrywają tajemnice kosmosu. Dzieci zrobiły planety z balonów, kleju i papieru. Młodsza grupa zamieniła się również w kosmitów. Starsze dzieci w tym czasie pracowały z literką g.

Czytaj więcej: Kosmos

Walentynki w przedszkolu

walentynki-przedszkole 1

Bądźmy dla siebie zawsze życzliwi, piękną okazją do tego jest Dzień Zakochanych. To dzień pełen miłości, przyjaźni i uśmiechu.

Czytaj więcej: Walentynki w przedszkolu

Dzień Naleśnika

dn 12

Krasnoludki i Odkrywcy obchodziły Dzień Naleśnika. Podrzucały drewniane naleśniki na patelni jak prawdziwi kucharze. Po naleśnikowych konkurencjach przyszedł czas na wyczekiwaną degustację naleśników.

Czytaj więcej: Dzień Naleśnika

Zajęcia u Krasnoludków i Odkrywców

k-p 12

Krasnoludki i Odkrywcy uczą się poprzez zabawę. W styczniu nie zapomnieliśmy również o naszych ptasich przyjaciołach. Przed feryjnym wypoczynkiem zadbaliśmy o zapas jedzenia dla naszych ptaszków. Przedszkolaki zrobiły kuleczki z tłuszczu i ziaren, które zostały zapakowane w ekologiczne opakowania ( skórki pomarańczy). Przy okazji małe paluszki przedszkolaków miały świetne ćwiczenia tworząc takie smakołyki.
Krasnoludki zrobiły też talerzykowe bałwanki oraz kolorowe potworki, utrwalały kolory nawlekając kolorowe rurki na sznureczki dopasowując je do odpowiednich kropek.

Czytaj więcej: Zajęcia u Krasnoludków i Odkrywców

Zajęcia u Krasnoludków

zajecia-k 6

Zajęcia sensoryczne mają na celu angażować całe ciało oraz układy zmysłów (równowagi, czucia własnego ciała, węchu, dotyku, smaku, wzroku). To bardzo ważne w rozwoju dziecka.
Malowanie palcami w ryżu, odbijanie śladów stóp, masy plastyczne to tylko niektóre propozycje ćwiczeń sensorycznych. Krasnoludki zawsze chętnie wykonują takie zadania.

Czytaj więcej: Zajęcia u Krasnoludków

Zajęcia u Krasnoludków

krasnoludki 2

Krasnoludki uwielbiają zajęcia sensoryczne. Łowienie kolorowych rybek do kolorowych miseczek to doskonałe ćwiczenie na utrwalenie kolorów. Przy okazji można pobawić się wodą.

Czytaj więcej: Zajęcia u Krasnoludków

Dzień Rogalika

rogalik 1

Krasnoludki i Odkrywcy mogły dziś rozwijać umiejętności kulinarne. Zajęcia również miały na celu zwrócenie uwagi na czystość i higienę podczas przydządzania posiłków. Z pomocą pań przygotowały pyszne rogaliki.
Na zajęciach dzieci wysłuchały opowiadania o księżycu, który chciał zostać rogalikiem. Później odpowiadały na zadawane pytania dotyczące opowiadania. Poznały też składniki, z których powstaje ciasto. Zwijanie rogali nie sprawiło żadnego kłopotu naszym zdolnym przedszkolakom. Udaliśmy się do kuchni w celu upieczenia naszych pyszności. W całym przedszkolu unosił się zapach pieczonego ciasta, dzieci nie mogły się doczekać degustacji. Przedszkolaki zrobiły również rogalika z kartoników pociętych na kawałki ćwicząc przy tym motorykę małą. Ten rogalikowy dzień wypełniony był różnymi zadaniami i zabawami.

Czytaj więcej: Dzień Rogalika

Strona 1 z 20

Free business joomla templates