HomePrzedszkole

Aktualności z przedszkola

Zdrowe zęby przedszkolaków

zeby 1

W ramach projektu „Zdrowe zęby mamy- marchewkę zajadamy" w dn. 10.03.2023 r. odbyła się prelekcja na temat higieny jamy ustnej, profilaktyki próchnicy i zdrowego odżywiania. Społeczne Przedszkole w Korlinie odwiedziła pani Magdalena Kruk- asystentka ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z PSSE w Sławnie. Prowadząca w ciekawy sposób przypomniała dzieciom w jaki sposób dbać o zęby i co jeść by uniknąć próchnicy. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały bajki o Królu Żabisławie I, potem prawidłowo odpowiadały na pytania zadane przez prowadzącą. W nagrodę każdy otrzymał dyplom Żabiego Króla. Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę niosąc w rękach ogromną szczoteczkę do zębów.

Czytaj więcej: Zdrowe zęby przedszkolaków

Bal karnawałowy w przedszkolu

bal 1

Czytaj więcej: Bal karnawałowy w przedszkolu

Dzień Pizzy w przedszkolu

pizza 1

„Jest okrągła niczym koło, z nią jest smacznie i wesoło.
Pachnie warzyw całą gamą, lubię ją zajadać z mamą."

Pizza to jedno z najpopularniejszych dań na świecie. Lubią ją zarówno dorośli jak i dzieci, dlatego w tym roku kl. 0 włączyła się w obchody Światowego Dnia Pizzy. Podczas zajęć dzieci poznały krótką historię pizzy, dowiedziały się, z którego kraju pochodzi oraz z jakich składników można ją zrobić. Po części teoretycznej przyszedł czas praktyczną. Mama Ani przygotowała ciasto, a dzieci dodatki. Każdy samodzielnie przyrządził swój kawałek. Po upieczeniu pizza została polana sosem czosnkowym i ketchupem. Była pyszna.

Czytaj więcej: Dzień Pizzy w przedszkolu

Dzień Babci i Dziadka 2023

dd2023 11

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,
Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia"

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego przedszkola zaprosiły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Dzieci odegrały przedstawienie pt. „Pory roku", złożyły szczere życzenia i wręczyły skromne upominki.

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka 2023

Zima - fotorelacja z przedszkola

zima 1

Zima w przedszkolu zagościła już na dobre. Piękna aura za oknem powoduje, że dzieci chętnie wykonują zimowe prace plastyczne. Korzystamy również z zimowych spacerów.

Czytaj więcej: Zima - fotorelacja z przedszkola

Świąteczne pierniczki - fotorelacja

pierniki 1

Nasze przedszkolaki zrobiły piękne pierniczki. Dzieci wykazały się kreatywnością przy ozdabianiu ciasteczek. Oczywiście nie obyło się bez degustacji wypieków.

Czytaj więcej: Świąteczne pierniczki - fotorelacja

Mikołajki - fotorelacja

mikolajki 1

Do przedszkola przyszedł Mikołaj. Dzieci długo czekały na ten dzień. Narysowały obrazki i powiedziały wierszyki. Mikołaj przyniósł dzieciom upominki.

Czytaj więcej: Mikołajki - fotorelacja

Strona 1 z 10

Free business joomla templates