
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,
uprzejmie informuję, że dzięki życzliwości Wójta Gminy Postomino, podczas tegorocznych wakacji 5 uczniów naszej szkoły z klas IV-VII będzie mogło wyjechać na kolonię, która odbędzie się w terminie: 11-17 lipca 2026r. Dzieci będą zakwaterowane w obiekcie Interferie Aquapark Hotel Malachit w miejscowości Świeradów Zdrój. Program przewiduje m. in.: wycieczki do Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby, Harrahova i Liberca, zwiedzanie Kopalni św. Jana w Krobnicy, pieszą wycieczkę z wjazdem kolejką gondolową na Stóg Izerski, pobyt w czeskiej IQULANDII i Aquaparku Babylon w unikatowej, industrialno- fantastycznej aranżacji oraz inne atrakcje wyszczególnione w programie.
Koszt udziału jednego uczestnika w wypoczynku wynosi 2425,00zł. Rodzice dzieci zobowiązani będą do pokrycia części kosztów związanych
z pobytem na kolonii w wysokości 1225,00zł (numer konta będzie wskazany przez organizatora wyjazdu po zakwalifikowaniu ucznia),pozostałą część kosztów dofinansuje Gmina Postomino.
Termin zgłoszeń: 10 czerwca 2026 - środa (w sekretariacie szkoły).
Przy kwalifikacji wstępnej, zgodnie z zaleceniami organizatora, będziemy uwzględniać dotychczasowe zachowanie ucznia, szeroko pojętą pracowitość szkolną oraz inne osiągnięcia zasługującymi na nagrodzenie.
Zachęcam do skorzystania z tej atrakcyjnej formy wypoczynku.
Małgorzata Jasińska

Podczas konkursu artystycznego organizowanego w ramach Dni Gminy Postomino nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie, zdobywając miejsca na podium w różnych kategoriach wiekowych.
I miejsce – Karol Winiarski i Stanisław Szwiec (duet, kategoria 7-9 lat)
II miejsce – Kamila Kasińska (solistka, kategoria 10-12 lat)
III miejsce – Mini-Ton (zespół, kategoria 10-12 lat)
Czytaj więcej: Mamy kolejne powody do dumy!

5 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w części artystycznej, prezentując treści patriotyczne w ciekawy i refleksyjny sposób.
Czytaj więcej: Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Od stycznia w Zespole Szkół Społecznych w Korlinie odbywają się zajęcia profilaktyczne „Tańcząc przez życie". W zajęcia uczestniczą uczniowie klas I-VIII, dla których jest to czas ruchu, muzyki
i dobrej energii. Jest to także okazja do budowania pewności siebie i wspólnego spędzania czasu w przyjemnej atmosferze.
Podczas zajęć dzieci poznają różne formy ruchu i tańca. Do tej pory odbyły się zajęcia z tańców ludowych, w tym Poloneza, oraz tańca klasycznego, które pomagają ćwiczyć cierpliwość, wytrwałość i koncentrację. Dużo radości przyniosły także wspólne zabawy ruchowe i ćwiczenia w grupach, które pomagają się otworzyć, lepiej poznać i dobrze czuć się w swojej obecności.
Czytaj więcej: Tańcząc przez życie![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Centrum wolontariatu |
![]() |

Zespół Szkół Społecznych w Korlinie
Korlino 4A, 76-113 Postomino
tel.: 59 810 97 23
e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.