HomeVeni, Vidi,ViciFaustyna Szymańska Finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Tadeusza Różewicza

Faustyna Szymańska Finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Tadeusza Różewicza

IMG 2554 konkurs recytacji

Uczennice Społecznej Szkoły Podstawowej w Korlinie- Anastazja Czernikowska, Magdalena Jurewicz, Nel Sadowska, Faustyna Szymańska- po raz kolejny popisały się swoimi recytatorskimi umiejętnościami. Tym razem wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim im. Tadeusza Różewicza organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Radomsku. Dziewczęta musiały przygotować i zaprezentować wiersz i fragment prozy Mistrza oraz przesłać nagranie.

Prezentacje oceniało Jury w składzie: Grzegorz Kwieciński, Krzysztof Zygma, Dominik Mironiuk wg następujących kryteriów: dobór repertuaru (uwzględniając wartości literackie tekstów oraz dostosowanie ich do wieku i możliwości recytatora), interpretacja utworów, kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

W konkursie wzięło udział ponad pięćdziesiąt osób z całej Polski- uczniów szkół podstawowych kl. VII –VIII, uczniów szkół ponadpodstawowych i dorosłych recytatorów. Organizatorzy, podsumowując prezentacje, przyznali, że poziom był bardzo wysoki, co tym bardziej napawa dumą, że nasza uczennica Faustyna Szymańska została Finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Tadeusza Różewicza. Zachwyt i uznanie są tym większe, że poezja i proza Różewicza są niezwykle trudne, wymagające, to utwory, które "coś znaczą" . Żeby z nimi się mierzyć trzeba niewątpliwie wykazywać się ogromną dojrzałością i wrażliwością.

Przepełnieni wielką radością serdecznie GRATULUJEMY !!!

Poprawiono: środa, 21, kwiecień 2021 08:14

Free business joomla templates