HomeVeni, Vidi,ViciI miejsce dla teatru „Arlekin”

I miejsce dla teatru „Arlekin”

arlekin 3

Ogromną przyjemnością dla młodych aktorów z Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie było wystąpienie podczas Gminnego Przeglądu Teatralnego w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Uczniowie naszej szkoły czekali na ten moment dwa lata. 8 kwietnia 2022 r. grupa teatralna w składzie: Maja Włodarczyk, Nikola Lenczewska, Aleksander Czernikowski, Mikołaj Salabura, Artur Staszczak, Jakub Winiarski oraz Miłosz Stachowski stanęła wreszcie na scenie Centrum Kultury i Sportu w Postominie. Młodzi ludzie, przygotowani przez Edytę Stachowską, zaprezentowali sztukę pt. „Każdy chce kochać". Spektakl opowiada o zdesperowanym zakochanym, który nie cofnie się przed niczym, by odzyskać swą wybrankę. Szczęśliwie ma także przyjaciela, który będąc człowiekiem opanowanym i wyzwolonym, znajduje rozwiązanie tej, wydawałoby się, dramatycznej sytuacji. Przedstawienie, choć porusza bardzo poważne kwestie, przesiąknięte jest sporą dawką humoru.

Gra aktorska oraz reżyseria zyskały uznanie jurorek, które postanowiły przyznać teatrowi „Arlekin" I miejsce w kategorii klas VII-VIII. Nagrodę indywidualną i tytuł Najlepszego Aktora otrzymał Miłosz Stachowski, a Aleksander Czernikowski zdobył Wyróżnienie.

Teatr „Arlekin" będzie reprezentował Gminę Postomino podczas Powiatowego Przeglądu Teatralnego w Sławnie już 22 kwietnia.

Wielkie gratulacje dla młodych ludzi, dla których teatr jest czymś więcej niż tylko prezentacją przed publicznością, jest radością i wspaniałą formą spędzania czasu razem.

Edyta Stachowska

arlekin 3

arlekin 3

arlekin 3

arlekin 3

arlekin 3

arlekin 3

arlekin 3

Poprawiono: czwartek, 14, kwiecień 2022 10:31

Free business joomla templates