HomeVeni, Vidi,ViciIII miejsce dla Mai Włodarczyk w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Na stalowych skrzydłach”

III miejsce dla Mai Włodarczyk w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Na stalowych skrzydłach”

WłodarczykUczennica kl. VIII Społecznej Szkoły Podstawowej Maja Włodarczyk postanowiła spróbować swoich literackich sił i wziąć udział w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Na stalowych skrzydłach", organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 im. Polskich Lotników w Puławach. Zadanie konkursowe polegało na tym, by napisać i przesłać niepublikowany i nienagradzany w innych konkursach wiersz, którego tematyka nawiązywała do lotnictwa lub lotników. Konkurs organizowany był w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria – klasy 4-6, II kategoria – klasy 7-8.

Celem konkursu było promowanie polskiej poezji, odkrywanie utalentowanych twórców, pozyskiwanie i upowszechnianie wartościowych utworów literackich, rozbudzanie zainteresowań literackich, kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży oraz poznawanie sylwetek Polskich Lotników i poszerzanie wiedzy historycznej.

Utwór Mai Włodarczyk pod tytułem „Raj" napisany pod kierunkiem Pani Edyty Stachowskiej został dostrzeżony i nagrodzony przez organizatorów.

To pierwszy konkurs o takim zakresie, w którym Maja wzięła udział, ale na pewno nie ostatni. Jesteśmy bardzo dumni, że co jakiś czas, a ostatnio coraz częściej, udaje nam się odkrywać literackie talenty drzemiące w naszych uczniach. Kto wie... Być może jeszcze kiedyś usłyszymy o osobach, które pierwsze swe literackie kroki stawiały właśnie w naszej szkole.

Włodarczyk

Poprawiono: poniedziałek, 06, grudzień 2021 15:26

Free business joomla templates