HomeŚwietlicaPWD w Korlinie

PWD w Korlinie

1

W Placówce Wsparcia Dziennego w Korlinie w listopadzie dzieci uczestniczyły w zajeciach profilaktycznych mających na celu realizację zadań programu edukacyjno - profilaktycznego na plakat: ,, Dziękuję, ja się nie truję". Obejrzały filmy profilaktyczne, , aktywnie dyskutowały na temat skutków stosowania używek, wykonały plakaty przestrzegajace przed zażywaniem papierosów, alkoholu, dopalaczy. Przygotowały również piosenkę, którą zaprezentują podczas Przeglądu Form Artystycznych pt.: ,, Nie dla uzależnień". Nie zabrakło również zabaw integracyjnych kształtujących asertywne postawy, ,, Turnieju Gier Planszowych, a także wróżb andrzejkowych.

2

Podczas zajęć świetlicowych odbyły sie warsztaty kulinarne, podczas których dzieci wykonały zdrowe kanapki . Uświadomione zostały o nieocenionej roli witamin w rozwoju człowieka. Wielką atrakcją był wyjazd do Parku Trampolin wspólnie z uczestnikami Placówek Wsparcia Dziennego gminy Postomino. Wycieczka dostarczyła wszystkim wiele radości i zadowolenia. Pogłębiła relacje społeczna, zacieśniła współpracę między wychowawcami świetlic.

3

Miłosz Stachowski został nagrodzony w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno - Literackim pt.: ,, Nie czas na nudę " zrealizowanym w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2022. Otrzymał dyplom oraz książkę za zgłoszony wiersz zachęcający do aktywnego spędzania wolnego czasu. Doceniony zdolny literat jeszcze nie raz z pewnością ukaże swój wielki talent.

4

Przed nami grudzień. Już w tym miesiącu rozpoczęło się kultywowanie tradycji związanych z wykonywaniem i wysyłaniem kartek bożonarodzeniowych. Podczas zajęć dzieci wykonały przepiękne kartki wykazując się dużą kreatywnością, pomysłowością oraz cierpliwością. Wykonane prace zostały przekazane na konkurs plastyczny.

Barbara Ansel
Mariola Bukowska

5

6

Poprawiono: wtorek, 29, listopad 2022 11:57

Free business joomla templates