HomeWycieczka do Kołobrzegu i Dobrzycy

Wycieczka do Kołobrzegu i Dobrzycy

W dniu 03 czerwca uczniowie klasy I, II i III wybrali się na wycieczkę do Kołobrzegu i Dobrzycy. Najpierw odwiedziliśmy nadmorską miejscowość zachwycając się kołobrzeskim molo oraz Oceanarium, w którym widzieliśmy ryby morskie i słodkowodne m.in. niebezpieczne mureny, piranie, skrzydlice oraz kolorowe ryby z raf koralowych. Największą atrakcją był mały rekinek oraz rybka Nemo:).

Dzieci miały również możliwość pogłaskać jeżyka. Następnie udaliśmy się do Dobrzycy, gdzie podziwialiśmy rośliny rosnące w 30 różnych, oddzielnych Ogrodach Tematycznych Hortulus. Najmłodszych zachwycił jednak Ogród Magii Czasu Przestrzeni Iluzji i Wyobraźni oraz największy na świecie labirynt grabowy z wieżą widokową. Sercem labiryntu jest wieża widokowa o wysokości niemal 20 metrów z panoramicznym tarasem, z którego widok na labirynt, otaczające go ogrody i okolice, pozostanie na długo w pamięci każdego śmiałka, który odważył się na tę wieżę wejść.

Wycieczka była udana, a śmiechom i rozmowom nie było końca podczas drogi powrotnej.

Wychowawczynie klas I-III: Małgorzata Korowajczyk, Barbara Ansel oraz Anna Dąbrowska dziękują p. Mai Salabura oraz p. Kindze Bonowicz za pomoc podczas wycieczki.