Home„Zerówkowe” wspominki

„Zerówkowe” wspominki

„Oglądanie przygód i zabawa- czyli to co tygryski lubią najbardziej"

19.IX.2014 r. dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawczyni , Pani Ani i Pani Mai wyjechały do Słupska, by obejrzeć seans filmowy w Multikinie oraz bawić się na terenie nowoczesnego placu zabaw „Kinder Planeta".

Bajka pt. ,,Dzwoneczek i tajemnica piratów" stanowiła bodziec do myślenia przyczynowo-skutkowego, jak również dawała możliwość nabycia umiejętności wnioskowania obserwując na ekranie przygody Zariny. Dzieci dostały jasny, bezpieczny przekaz. Zobaczyły co spotkało buntującą się bohaterkę, dla której kolejne zdarzenia były lekcją pokory, przyjaźni i lojalności. Dzieci obejrzały animację stanowiącą pochwałę życia w społeczeństwie.

Po kinie była przerwa na posiłek. Okazjonalnie maluchy dostały frytki - czym były ogromnie uradowane. Dwójce dzieci nie gustujących w Fast- foodach i nieobecnym , Pani Maja na pocieszenie wybrała drobne łakocie. Posileni ruszyli do „krainy marzeń" (dosłownie Kinder Planeta już od czasu planowania stanowiła najbardziej przez dzieci oczekiwaną atrakcję, były nawet skreślane i liczone w kalendarzu dni do „punktu zero"!!). Radości nie było końca...baseny kulkowe, małpi gaj, trampolina, gry edukacyjne, domki, samochody „samobieżne"...a wszystko przy tym pięknie wspierało fizyczny i umysłowy rozwój każdego dziecka.

Wyjazd był też okazją do pokazania w praktyce jak dzieci przyswoiły zasady zachowania się w miejscach publicznych. „Egzamin" zdały na szóstkę, co z pewnością potwierdzą współobecne mamy , którym przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję za wsparcie opieki nad dziećmi.

( Jeden fakt budził zdumienie. Wracaliśmy po 15-tej. Dzieci „na nogach" od 7-ej, niektóre od 6-ej... i tylko jedną Anulkę zmorzył sen w autobusie...)

B.K.