HomeŚwietlicaEcho niesie, co PWD w Korlinie dzieje się

Echo niesie, co PWD w Korlinie dzieje się

fotka 12

W Placówce Wsparcia Dziennego w Korlinie nie ma chwili nudy. Miesiąc czerwiec powitał dzieci świetną zabawą. Z okazji Dnia Dziecka uczestnicy integrowali się podczas zabaw przy ognisku oraz nauce piosenek o tolerancji dzieci na całym świecie. Realizowano cele kampanii ,, Postaw na rodzinę" poprzez rozmowy z dziećmi o sile rodziny, okazywaniu uczuć i prowadzeniu szczerych rozmów z członkami rodzin. Dzieci wykonały tematyczne prace plastyczne, które umieściły na gazetce uzupełniając ją wymyślonymi hasłami.

Na świetlicy nie zabraklo kreatywnych zajęć z makramy, podczas których dzieci zapoznane zostały z podstawowymi splotami wykonanymi ze sznurka. Z dużym zaangażowaniem i cierpliwością wykonały breloczki odkrywając przy tym swoje uzdolnienia w zakresie rękodzielnictwa. Osobowością czerwca został Jakub Winiarski, który reprezentował świetlicę w Gminnym Konkursie Wokalnym w Postominie. Za swoją interpretację utworu Czerwonych Gitar ,, Płoną góry, płoną lasy" otrzymał II miejsce. Szczególnym dniem był 21 czerwiec. Dzieci w tym dniu poznały zwyczaje słowiańskie związane z letnim przesileniem Słońca obchodzone w najkrótszą noc w roku, zwane Nocą Kupały. Symbolem tego dnia były własnoręcznie wyplecione wianki z wiosennych kwiatów i traw.

Dzieci podczas zajęć na świetlicy m.in. rozwijają swoje pasje, odkrywają uzdolnienia, podnoszą świadomość o tolerancji i szacunku do drugiego człowieka, uczą się współżycia w grupie społecznej, a także miło spędzają czas w przyjaznym gronie. Tutaj bohaterem jest każdy z nich.

wychowawczynie PWD
Barbara Ansel, Mariola Bukowska

 

fotka 12

fotka 12

fotka 12

fotka 12

fotka 12

fotka 12

fotka 12

fotka 12

fotka 12

fotka 12

fotka 12

fotka 12

fotka 12

fotka 12

Poprawiono: wtorek, 21, czerwiec 2022 17:39

Free business joomla templates