HomeŚwietlicaMniszek lekarski a mlecz

Mniszek lekarski a mlecz

mlecze 1

Podczas zajęć świetlicowych, uczniowie naszej szkoły zgłębili tajniki przyrody i wiedzą już, że mniszek lekarski często potocznie, ale błędnie jest nazywany mleczem. To dwie różne rośliny. Nazwa „mlecz" jest w polskim nazewnictwie botanicznym zastrzeżona dla roślin z rodzaju Sonchus. Mniszek lekarski jest ziołem jadalnym i leczniczym, rośnie dziko w całej Europie, w Azji i w obu Amerykach - najczęściej przy drogach, na łąkach, w zaroślach oraz jako chwast.

Kiedy mniszek lekarski przekwita i zamienia się w puchate dmuchawce, jest ulubioną zabawą wszystkich dzieci. Zanim jednak to nastąpi, urodę tej wartościowej rośliny dzieci uchwyciły w pracach plastycznych.

mlecze 1

mlecze 1

mlecze 1

mlecze 1

mlecze 1

mlecze 1

mlecze 1

mlecze 1

mlecze 1

mlecze 1

mlecze 1

mlecze 1

mlecze 1

Poprawiono: poniedziałek, 23, maj 2022 12:42

Free business joomla templates