HomeInformacje i komunikatyOferta przedszkola

Oferta przedszkola

logo-zsskorlino            logo-stowarzyszenie

 

„Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu,
o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat…”

Robert Fulghum

    
Społeczne Przedszkole w Korlinie jest placówką nieferyjną, co oznacza, że w czasie ferii pracuje bez przerwy, natomiast w czasie wakacji zdarza się okres zamknięcia, który jest podyktowany niską frekwencją i koniecznością wykorzystania przez pracowników urlopu. Dla udogodnienia i komfortu rodziców nasza placówka czynna jest w dni robocze w godz. 7.00 – 15.00. Istnieje jednak możliwość zmiany godzin w zależności od potrzeb pracujących Rodziców.

W naszej placówce przestrzegamy Konwencji Praw Dziecka oraz kierujemy się powszechnie przyjętymi normami społecznymi i moralnymi. Najważniejszym zadaniem przedszkola jest zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa na najwyższym poziomie i stworzenie im jak najlepszych warunków rozwoju. Temu są podporządkowane: opieka, wychowanie i edukacja.

W przedszkolu zapewniamy:
- realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego
- nowatorskie metody pracy,
- realizację projektów własnych, programów o charakterze lokalnym i ogólnopolskim,
- atrakcje przedszkolne (spotkania z ciekawymi ludźmi, teatrzyki, koncerty muzyczne, uroczystości przedszkolne, wycieczki),
- wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną,
- integrację ze środowiskiem lokalnym,
- spotkania adaptacyjne dla dzieci 3 i 4-letnich,
- terapię logopedyczną, terapię pedagogiczną
- całodzienne wyżywienie.

Po wielokroć udowadniano, iż dzieci objęte edukacją przedszkolną, lepiej radzą sobie w szkole. Dzieci, które nie chodziły do przedszkola, mają większe kłopoty z nauką czytania i pisania, koncentracją, z logicznym myśleniem, uważnym słuchaniem i zapamiętywaniem.

Nasze przedszkole, mimo wielu zmian, przez lata łączy zawsze radość, uśmiech dzieci i wielkie oddanie ludzi pracujących w nim.

Poprawiono: piątek, 05, lipiec 2024 09:56

Free business joomla templates