HomeRatujemy i uczymy ratować (WOŚP)

Ratujemy i uczymy ratować (WOŚP)

20150625 124003 CustomW bieżącym roku szkolnym odbyły się szkolenia uczniów klas I-III w ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować" organizowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

W ramach programu przyswoiły następującą tematykę: bezpieczeństwo, sprawdzania przytomności, wzywanie pomocy, sprawdzanie oddechu, ustawianie nieprzytomnego w pozycji bocznej, oddechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej, łańcuch przeżycia. Dzieci pomyślnie zdały egzamin potwierdzający posiadanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Certyfikaty wraz z niespodziankami od Jurka Owsiaka uczestnicy kursu otrzymają podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2014/2015.

Koordynator programu: Barbara Ansel