HomeSukcesy wokalne i plastyczne w Gminnym Przeglądzie Amatorskiego Ruchu Artystycznego

1 2Marzec to miesiąc, który został zdominowany przez uczestnictwo naszych uczniów w konkursach organizowanych w ramach XIII Gminnego Przeglądu Amatorskiego Ruchu Artystycznego Postomino 2015.

Podsumowując:

MIĘDZY NARODOWY KONKURS PLATYCZNYCH „SPORT NAS ŁĄCZY" POD HASŁEM „KOCHAMY TANIEC"

Uczennice gimnazjum wykonały ciekawe prace stosując wyszukane techniki plastyczne, czym zaskarbiły sobie przychylność jury i zdobyły następujące miejsca:

•  - Magdalena Żołopa uczennica klasy II gimnazjum - II miejsce
  • - Olimpia Stachowska- uczennica klasy II- III miejsce
  • - Natalia Szymańska- uczennica klasy I- III miejsce
  • - Martyna Radzikowska- uczennica klasy I gimnazjum- wyróżnienie

Sukces cieszy tym bardziej, że w konkursie brało udział ponad 400 uczestników, a wszystkie prace naszych uczennic uplasowały się w czołówce.

1 1

PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ

Tę kategorię reprezentowała solistka Patrycja kamińska, uczennica klasy VI szkoły podstawowej, która zaśpiewała piosenki „Róża i deszcz" oraz „Świat to muzyka" i zajęła III miejsce. Patrycja po raz pierwszy wystąpiła na scenie jako solistka. Pokonała swoje słabości i oczarowała swoim występem publiczność.

1 3

1 4

PREZGLĄD MUZYCZNYCH ZESPOŁÓW ESTRADOWYCH I SOLISTÓW

Zespół wokalny „Metamorfoza" w skaldzie: Natalia Szymańska, Ewelina Piaseczna, Olimpia Stachowska, Martyna Radzikowska, Julita Zdrzeniecka, Adrian Garlacz, Małgorzata Kołodziejczyk i Szymon Kołodziejczyk brawurowo zaśpiewał piosenki: „Sanctus" i „Psalm stojących w kolejce". Jury doceniło oryginalny repertuar, ciekawe opracowanie muzyczne oraz wysoki poziom warsztatu wykonawczego i tym samym przyznało „Metamorfozie" I miejsce w kategorii muzyczne zespoły estradowe i wytypowało zespół do udziału w przeglądzie powiatowym.

W tym samym przeglądzie w kategorii solistów wystąpiła Małgorzata Kołodziejczyk w prezentacji piosenek: „Nieodkryty ląd" i „Małe tęsknoty" . Małgosia reprezentowała naszą szkołę każdego roku w przeglądzie, jednak dopiero teraz zdobyła I miejsce i będzie nas reprezentować na etapie powiatowym.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

1 5

1 6

Podsumowując udział w tegorocznej edycji Przeglądu ARA cieszy fakt, że we wszystkich kategoriach, w których uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie zwyciężaliśmy lub zajmowaliśmy czołowe miejsca. Ciężka praca i zaangażowanie przyniosły efekty.

Podziękowanie

Pani Barbara Ansel- nauczyciel muzyki- serdecznie dziękuje członkom zespołu oraz solistom za wielkie zaangażowanie w przygotowanie się do konkursów. Składa również serdeczne podziękowania Pani Edycie Stachowskiej- za inspiracje, pani dyrektor Aleksandrze Kurek za udzielone wsparcie finansowe oraz Koleżankom i Kolegom za wyrozumiałość podczas przeprowadzenia licznych prób przygotowujących do występu.

1 2