HomeGminny konkurs wiedzy o Londynie i władcach Anglii

Gminny konkurs wiedzy o Londynie i władcach Anglii

logo-zsskorlinoREGULAMIN
KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS IV-VI

Konkurs językowy ma charakter indywidualny, jednoetapowy i odbędzie się 27.05.2015 r. w Zespole Szkół Społecznych w Korlinie o godzinie 12.00. Czas przeznaczony na rozwiązanie testu wynosi 45 minut.

Cele konkursu:

• Promowanie nauki języka angielskiego.
  • Wzbogacenie wiedzy uczniów na temat krajów anglojęzycznych.
  • Stworzenie uczniom możliwości wykazania się wiedzą i umiejętnościami z języka angielskiego.
  • Wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu własnych zainteresowań i kompetencji.
  • Promowanie szlachetnego współzawodnictwa
  • Umacnianie wiary we własne siły
  • Kultywowanie wzajemnej współpracy między szkołami, w których młodzież uczy się języka angielskiego.

Organizator konkursu:

Inicjatorem i organizatorem konkursu „Wiedzy o Londynie i władcach Anglii" jest Zespół Szkół Społecznych w Korlinie i nauczyciel języka angielskiego Alina Budny.

Kategoria wiekowa:

W konkursie mogą brać udział uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej.

Warunki uczestnictwa :

1. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie z klas IV-VI. Osoby wytypowane są przez nauczyciela języka angielskiego.
  2. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie telefoniczne lub drogą elektroniczną do Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie, tel. 598109723, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 18.05.2015 r. Na zgłoszeniu proszę podać: imiona i nazwiska uczestników oraz imię i nazwisko nauczyciela-opiekuna.
  3. Do konkursu mogą przystąpić maksymalnie 3 osoby z każdej szkoły.

ZAGADNIENIA KONKURSOWE

1. POŁOŻENIE MIASTA LONDYN.
2. HISTORIA.
3. POPULACJA- LUDNOŚĆ.
4. PODZIAŁ ADMINISTRACYJNY ,WALUT A.
5. GŁÓWNE ATRAKCJE TURYSTYCZNE; PARKI, BUDOWLE, MUZEA, SKLEPY itp.
6. TRANSPORT
7. SPORT - OBIEKTY, UROCZYSTOŚCI SPORTOWE
8. WŁADCY I URZĘDNICY SPRAWUJĄCY WŁADZĘ W ANGLII, SŁAWNI ARTYŚCI, PISARZE ORAZ WAŻNE MIEJSCA Z NIMI ZWIĄZANE
9. ZWYCZAJE, ŚWIĘTA, TRADYCJE

Zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia. Do zobaczenia w Korlinie!

Aleksandra Kurek