HomeAndrzejki 2014

Andrzejki 2014

Andrzejki, znane też pod nazwą jędrzejki czy jędrzejówki, to wieczór wróżb obchodzony w Polsce w nocy z 29 na 30 listopada. Nazwa wiąże się ze świętym Andrzejem – andrzejki są bowiem obchodzone w wigilię jego święta.

Pomimo, że do tradycyjnego Balu Andrzejkowego zostało jeszcze kilka dni, to dzieci nie mogły się już doczekać . W związku z tym 22 listopada w Zespole Szkół Społecznych w Korlinie w zabawach andrzejkowych uczestniczyły zarówno dzieci z klas podstawowych, jak i uczniowie gimnazjum.

Z radością można było obserwować, jak wspólnie potrafi się bawić młodzież młodszych i starszych klas. Uczestnicy wspaniale zintegrowali się w rytmie doskonalej muzyki, a wróżby stanowiły bardzo miły dodatek tworząc zgraną kompozycję . Zadowoleni, a także pełni wrażeń, po skończonej zabawie uczniowie wrócili do swoich domów.