Home11 listopad - apel

11 listopad - apel

SL748555W Zespole Szkół Społecznych w Korlinie uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali apel z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości. Klasa II gimnazjum przygotowała scenariusz, który przepełniony był pieśniami patriotycznymi w wykonaniu klasy IV i V.

Nad wykonaniem pieśni patriotycznych przez dzieci czuwała pani Basia Ansel. „Przybyli ułani", „My pierwsza brygada", „ Raduje się serce" rozbrzmiewały podczas tych uroczystych chwil. Na moment cofnęliśmy się do czasów radości, łez szczęścia ludzi którzy nie tracili nadziei, że będą żyć w wolnej ojczyźnie.

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Polska po 123 latach zaborów odzyskała wolność. Cztery pokolenia Polaków walczyło o odzyskanie państwa. Przez ponad 100 lat przetrwał język polski, historia i tradycja, pomimo wynaradawiania przez Rosję, Austrie, Prusy.

Apel miał bardzo uroczysty charakter, w pełni oddawał powagę i istotę historycznego wydarzenia.

SL748557

SL748555