HomeEwakuacja

Ewakuacja

"W wyniku długotrwałych opadów, w godzinach porannych 23.09 br., w miejscowości Korlino doszło do zatkania sieci kanalizacyjnej odpływowej i burzowej. Wielu zabudowaniom, w tym Zespołowi Szkół Społecznych groziło zalanie. Wyładowania atmosferyczne towarzyszące burzom spowodowały pożar poszycia dachowego w budynku szkoły. Została uszkodzona instalacja odgromowa. Dyrektor szkoły powiadomił o zaistniałej sytuacji straż pożarną i urząd gminy, jednocześnie uruchomił ewakuację uczniów i personelu z zagrożonego obiektu." - z meldunku sytuacyjnego.

W krótkim czasie stawiły się zastępy bojowe jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Łącka, Rusinowa i Wilkowic oraz grupa techniczna Agencji Mienia Gminnego i Spraw Publicznych z odpowiednim sprzętem, Straż Gminna. Sytuacja w krótkim czasie została opanowana. Wszystkie służby wypełniły swoje zadania zgodnie z przyjętymi założeniami.

Były to ćwiczenia zaaranżowane przez Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego. Liczna grupa obserwatorów wyrażała uznanie dla wykonawców w dyskusji, po przeprowadzonych ćwiczeniach, którą prowadził Witold Jaworski z Wydziału Obrony Narodowej Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Sza

Fotogaleria: http://galeria.postomino.pl/?rok=2011&galid=59