HomeŻyczenia wakacyjne

Życzenia wakacyjne

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,
Wakacje dla Uczniów już trwają- cieszmy się tymi pięknymi dniami. Dziękując za Wasz wysiłek i włożony w naukę trud, pragnę wam życzyć, aby te wakacje były czasem odpoczynku, radości i beztroski. Korzystajcie z każdego promyka słońca, cieszcie się każdą spadającą z nieba kroplą deszczu. Zachwycajcie się każdą tęczą, każdym rozkwitającym kwiatem i każdym zachodem słońca. Bawcie się wspaniale w leśnej głuszy, na złocistych plażach i w cieniu górskich szczytów. Głęboko wierzę, że niebawem wszyscy znów się spotkamy – przepełnieni wspaniałym humorem, wypoczęci i pełni sił, by przez kolejny rok szkolny zdobywać nową wiedzę.
Wspaniałej zabawy i samych radosnych chwil!

Małgorzata Jasińska
p.o.dyrektora szkoły

 

Poznajcie najbliższą okolicę – na pierwszy rzut oka wydaje się nudne, ale bardzo możliwe, że będziecie zaskoczeni tym, co ciekawego znajduje się w waszej miejscowości. Przejrzyj przewodnik na stronie gminy Postomino (O Gminie - Gmina Postomino, Atrakcje - Gmina Postomino) - na pewno w okolicy znajdzie się zabytek o intrygującej historii, park. Dowiedz się jak najwięcej o codziennie mijanych miejscach, a razem z dzieckiem spojrzycie na nie inaczej.

Pozwiedzajcie okolice swojej wsi – warto zainteresować się, jakie ciekawe miejsca znajdują się w najbliższej okolicy. Często nie mamy pojęcia, że nie trzeba jechać daleko, by atrakcyjnie spędzić czas. Sprawdź, może obok waszego miejsca zamieszkania znajduje się zalew, jezioro, skansen czy las. A jeśli przez waszą miejscowość przepływa rzeka lub znajduje się ono nad jeziorem, na pewno urządzone są nad nią plaże. Możecie spędzać też czas wakacji nad morzem – jest tak blisko.


Zorganizujcie dzień tradycyjnych gier i zabaw podwórkowych. Gra w gumę czy klasy potrafi wciągać i zająć dzieci na dłużej niż jeden dzień. Choćby dlatego warto poświęcić trochę czasu, by wytłumaczyć zasady tych zabaw i zagrać z dziećmi. Te wszystkie podskoki i swawole mogą być nie lada wyzwaniem dla rodziców

Pobawcie się w chowanego albo berka. Przypomnijcie sobie grę w kapsle.

• Porysujcie wspólnie kredą po chodniku.

• Pooglądajcie wspólnie gwiazdy wieczorem.

• W upalny dzień zorganizujcie wodny park w ogródku.

• Wyruszcie na wycieczkę rowerową i zróbcie sobie piknik.

 

A w pochmurne i deszczowe dni:

• Zorganizujcie rozgrywki w gry planszowe.

• Poczytajcie razem książki.

• Pobawcie się w kucharzy i wyczarujcie wspólnie nową potrawę. Zróbcie domowe lody.

• Spróbujcie wykonać samodzielnie instrumenty muzyczne a następnie spróbujcie stworzyć Waszą muzykę.

• Pobawcie się w artystów i stwórzcie swoją galerię sztuki.

• Zróbcie sobie śmieszną sesję zdjęciową.

Życzymy wspaniałej zabawy,
Kadra Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie

Free business joomla templates