Home Kolejne sukcesy w VII Gminnym Konkursie Form Artystycznych ,,Nie dla uzależnień"

0

W lutym nasi uczniowie ZSS w Korlinie wzięli udział w VII Gminnym Konkursie Form Artystycznych ,, Nie dla uzależnień". W konkursie zaprezentowali się młodzi wokaliści, recytatorzy oraz uczniowie utalentowani plastycznie przygotowani przez Panią Barbarę Ansel, Panią Magdalenę Sadowską - Walczak oraz Panią Oliwię Góra. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością podczas przygotowań do prezentacji scenicznych oraz ogromnym zaangażowaniem podczas samego wykonania w konkursie. Teksty do piosenek oraz wiersze zostały ułożone w przeważającej części przez dzieci, tym bardziej cieszymy sie, że jury dostrzegło duży potencjał twórczy w uczniach naszej szkoły i nagrodziło ich premiowanymi miejscami.

Oto wyniki:

I miejsce dla zespołu wokalnego ,, Frajda" ( Szymon Czerwik, Kamila Kasińska, Anna Bojkowska, Piotr Bartosiewicz, Hubert Schönwald, Filip Kondras, Błażej Banasik, Antonina Wilgos, Wiktoria Capar, Hubert Płachecki) w kategorii wiekowej 7-9 lat, za śpiew piosenki ,, Nie dla uzależnień".

I miejsce dla zespołu ,, Mega - ton" ( Jakub Staś, Kacper Lass, Nikodem Ciesielski, Tytus Sadowski, Amelia Szwiec, Filip Sówka, Agata Garlin) w kategorii wiekowej 10-12 lat za prezentację piosenki ,, Używkom stop".

I miejsce dla recytatora Jakuba Stasia

Może być pięknie

Na początek lecę z bitem, taki przekaz mam dla Ciebie,
żeby było zawsze zdrowo i tak pięknie kolorowo.
Narkotyki i alkohol to największa zguba świata,
bądź świadomy tego zawsze- możesz szybko stracić brata.
Nawet nie wiesz kiedy spadnie to na ciebie w jednej chwili,
się pomylisz.
Te substancje powodują same szkody i problemy.
Kiedy myślisz, że raz weźmiesz i nie stanie się nic złego,
to uważaj przyjacielu, bo to nigdy nic dobrego.
Już niejeden dużo stracił, bo go namówił kolega.
I do teraz cicho płacze, i sam nie wie o co biega.
Cię ostrzegam!
Dzisiaj Ciebie proszę mocno nie zaczynaj z tym przygody,
wsiądź na rower, idź pobiegaj, to dla zdrowia i urody.
Tylko jedno życie mamy, nie powtórzy się już więcej.
Zapamiętaj to na zawsze, może być naprawdę pięknie.
Może być pięknie!

III miejsce dla recytatora Tytusa Sadowskiego

Przeciw uzależnieniom

Zamiast płuca swe zatruwać dymem z papierosów,
lepiej jeździć jest rowerem wśród pachnących wrzosów.
Woda to jest zdrowie, rzecz to oczywista,
lepszy jest jej łyczek, niźli wódka czysta.
Lepiej po jeziorze popływać kajakiem,
zadbać o swe zdrowie i nie być cwaniakiem.
Powiedz NIE nałogom gdy chcesz długo żyć,
sport Ci w tym pomoże, więc dlatego- ćwicz.
Bądź w życiu odważny, mów stanowcze NIE,
kiedy ktoś próbuje w nałóg wpędzić Cię.

III miejsce dla Filipa Sówki za pracę plastyczną w Konkursie Plastycznym ,, Dziękuję, ja się nie truję".

II miejsce w Konkursie Plastycznym zajęła także Jagoda Staś reprezentująca Świetlicę Środowiskową w Korlinie.

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom oraz życzymy kolejnych sukcesów w przyszłości.

0