Podaruj nam 1%

HomeCyberbezpieczni – zajęcia informatyczne w ramach edukacji wczesnoszkolnej

Cyberbezpieczni – zajęcia informatyczne w ramach edukacji wczesnoszkolnej

logoNasza szkoła, czyli ZSS w Korlinie, w tym roku szkolnym dołączyła do ogólnoeuropejskiej akcji: PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM CYBERBEZPIECZEŃSTWA. Wykorzystaliśmy, do popularyzacji świadomego korzystania z Internetu, fragment opowiadania Zofii Staniszewskiej „Tajemnica, czyli nieznajomy z internetu". Rozmawialiśmy o dziwnej i niebezpiecznej sytuacji przedstawionej w opowiadaniu i przypominaliśmy sobie zasady, które pomogą nam czuć się w sieci bezpiecznie. W trakcie zadań praktycznych szukaliśmy informacji w internecie, wspólnie malowaliśmy plakat, układaliśmy wierszyk i klasyczne haiku.

Te wszystkie działania mają na celu ostrzec uczniów, przed możliwością doświadczenia cyberprzemocy w internecie. W zajęciach wzięła udział klasa III.

Tutaj możesz zobaczyć naszą aktywność.

oraz na stronie europejskiej

M.Choroszczyńska

IMG 4941

IMG 4942

IMG 4943

IMG 4944

IMG 4945

Cytat dnia

Za nic to jest, co umiesz, gdy nikogo nie nauczysz.

Przeszukaj stronę

strefa rodzica

Do wakacji pozostało

Courtesy of Go Mylo Countdown

 sukcesy

owoce w szkole plakat 2014

iko mleko

logo mm

Kto jest on-line?

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Free business joomla templates