HomeSpotkania z książką

Spotkania z książką

ksiazka 4Od września bieżącego roku w klasach I-III prowadzony jest cykl zajęć czytelniczych pt. ,,Spotkania z książką". W ramach tych ,,spotkań" uczniowie raz w miesiącu czytają utwory wybranego autora. We wrześniu zapoznaliśmy się z twórczością Jana Brzechwy, w październiku towarzyszył nam Julian Tuwim, listopad zadedykowaliśmy współczesnemu autorowi - Grzegorzowi Kasdepce.

W nowy rok weszliśmy z wierszami z morałem Małgorzaty Strzałkowskiej. Podczas tych lekcji chętni uczniowie głośno czytają kolejne teksty, które następnie wspólnie omawiamy. W międzyczasie w głowach dzieci zrodził się pomysł, aby ilustrować wiersze i opowiadania, które spodobały im się szczególnie. Prace związane z naszymi spotkaniami zdobią szkolną tablicę. Wychowawczynie klas I-III doceniając zaangażowanie i wysiłek dzieci postanowiły nagrodzić dyplomami najciekawsze prace. Nasza czytelnicza akcja trwa do końca roku szkolnego.

Zespół Szkół Społecznych w Korlinie

ksiazka 1