HomePokaz Stołów Wigilijnych

Pokaz Stołów Wigilijnych

stoly 317 grudnia 2015r grupa uczniów wraz z nauczycielem języka angielskiego panią Justyną Żabka i panią wicedyrektor Grażyną Kozar z Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie wzięła udział w konkursie Pokazu Stołów Wigilijnych, który odbył się w Zespole Szkół Morskich w Darłowie. Przewodnim celem konkursu była zbiórka pieniędzy na Darłowskie Hospicjum. W trakcie konkursu zebrani goście mogli cieszyć się wspólnym kolędowaniem w świątecznej i ciepłej atmosferze. Uczestnicy konkursu mieli otrzymać punkty za udekorowanie stołu wigilijnego, przygotowanie ozdoby świątecznej oraz zrobienie pierogów wigilijnych.

Tym razem , nasi uczniowie, zaczerpnęli inspirację do wykonania stołu z „Opowieści z Narnii” C. S. Lewis’a. Pomysł okazał się wyjątkowo ciekawy, gdyż stół przykuł uwagę wielu gości i uczestników imprezy. Do wykonania zastawy i licznych ozdób stołu wykorzystano przede wszystkim niebieską farbę, watę, szyszki , sznurek, spray, sztuczny śnieg, brokat, gałązki i jarzębinę, co nadało dekoracji bajkowego i magicznego tonu. W tej konkurencji szkoła otrzymała maksymalną ilość punktów za pomysłowość i ręczne wykonanie ozdób. Kolejnym zadaniem było wykonanie bombki bożonarodzeniowej.

Uczennica Paulina Bryl z I gimnazjum z pomocą Otylii Gawlikowskiej z V klasy szkoły podstawowej i Weroniki Wilgos z II gimnazjum zabłysnęła talentem artystycznym, za co również przyznano drużynie maksymalną ilość punktów. Ostatnim etapem konkursu było przygotowanie pierogów wigilijnych. Weronika Wilgos pochwaliła się swoim talentem kulinarnym. Pierogi były smaczne, ale zdaniem uczestnika programu Master Chef Tomasza Strzelczyka - „niedogotowane”. I pewnie miał racje, ale niestety na to nie mieliśmy wpływu, ponieważ samym gotowaniem zajmowała się szkolna pomoc kuchenna!

Dziękujemy uczniom za wkład i determinację, jaka towarzyszyła im w każdej z konkurencji. Cieszymy się, że nasza szkoła uczestniczyła w imprezie, która miała tak szczytny cel jak wsparcie Darłowskiego Hospicjum.

stoly 1