Home

Aktualności

Klucz do uczenia się

logo-klucz„Dzięki znakom kształtuje się zupełnie nowe psychiczne pole działania, prowadzące następnie do formułowania zamiaru i działalności ukierunkowanej na cel i przedtem zaplanowanej"
Lew Wygotski

 

Miło nam poinformować, że jesteśmy jedyną w powiecie sławieńskim licencjonowaną placówką z certyfikatem do wprowadzania Programu „Key to learning - Klucz do uczenia się".

Klucz do uczenia się, to wyjątkowy program zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym spełniający wymagania obowiązującej podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Jego wyjątkowość polega na tym, że przełamuje on dotychczasowy model edukacji oparty na zapamiętywaniu i odtwarzaniu informacji, zamiast tego, uczy dzieci samodzielnego myślenia i szybkiego nabywania wiedzy. Autorzy programu Galina Dolya oraz David Higgins mówią, iż dzięki Kluczowi „umysł się otwiera, nauka staje się przyjemnością, a kreatywność kwitnie". Wynika to z tego, że Wygotski uważał, iż edukacja nie polega na samym przyswojeniu określonej wiedzy, ale na rozwijaniu u dzieci umiejętności poznawczych i holistycznym podejściu do rozwoju dziecka.

Czytaj więcej: Klucz do uczenia się

Kochać, lubić, szanować...

kochac 3

Dnia 12 lutego 2021 r. w naszej szkole obchodziliśmy ,,DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO". Tego dnia została zorganizowana specjalna ,,Poczta Walentynkowa", aby można było przekazać walentynkowe wyznania ulubionym kolegom i koleżankom. Szkolne "Walentynki" czyli uczniowie klas III nie narzekali na brak pracy podczas segregowania pięknych serduszek. Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem nauczycieli i wychowawców.

Czytaj więcej: Kochać, lubić, szanować...

Twórcze zajęcia w klasie II

1a

„Bieguny zimna: Arktyka i Antarktyda"

W tym tygodniu poznaliśmy dwa bieguny zimna: północny i południowy. Dowiedzieliśmy się, o tym jak wygląda życie na Arktyce i Antarktydzie. W grupach tworzyliśmy projekty o zwierzętach, ludziach i zjawiskach tam występujących. Wymyślaliśmy zagadki, rysowaliśmy pingwiny i niedźwiedzie polarne. Cały ten tydzień był bardzo ciekawy. Dzięki takim zajęciom dużo dowiedzieliśmy się o świecie.

Czytaj więcej: Twórcze zajęcia w klasie II

Bal Karnawałowy

bal 1

Czytaj więcej: Bal Karnawałowy

Testy diagnostyczne 2021

egzamin

Informujemy o harmonogramie przeprowadzania testów diagnostycznych
dla klasy VIII w naszej szkole:

  • 17 marca br. (środa), godz. 9:00 – język polski
  • 18 marca br. (czwartek), godz. 9:00 – matematyka
  • 19 marca br. (piątek), godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

Test diagnostyczny zostanie przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu, tj. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów, zaznaczanie odpowiedzi na karcie odpowiedzi. Diagnoza przeprowadzona będzie z zachowaniem wszelkich reguł dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego.

Czytaj więcej: Testy diagnostyczne 2021

Komunikat 1%

Szanowni Państwo,
Sympatycy Stowarzyszenia,

Informujemy, iż ze względów niezależnych od nas, w chwili obecnej brak jest możliwości przekazywania na konto Stowarzyszenia 1% z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2020.

Aktualnie oczekujemy na odpowiedź w sprawie udostępnienia KRS Stowarzyszenia w bazie urzędu skarbowego.

Zarząd Stowarzyszenia

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

3

Dnia 11 lutego obchodzony jest Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Dzień ten został ustanowiony przez Unię Europejską, aby promować istnienie tego numeru oraz właściwie go używać. Od roku 2008 numer 112 obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej.

Czytaj więcej: Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

Strona 1 z 148

Free business joomla templates