HomeInformacje i komunikatyKomunikat Dyrektora Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie

Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie

Informujemy, że zgłoszenia dzieci do klasy I w roku szkolnym 2022/2023 urodzonych w roku 2015 należy składać w terminie od 23.02.2022r. do 10.03.2022r. w sekretariacie szkoły lub elektronicznie (przesłać skan zgłoszenia). Do klasy I mogą być przyjęte dzieci, które w roku 2022 kończą:

  • siedem lat (rocznik 2015)

lub

  • sześć lat (rocznik 2016) pod warunkiem, że dziecko w roku 2021/2022 uczęszczało do przedszkola albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

Oddział przedszkolny, tzw. „zerówka":

Dzieci sześcioletnie (urodzone w 2016 roku) muszą odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego. Obowiązek ten rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 6 lat.

Dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym kontynuują przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego.

Przedszkole:

Dzieci pięcioletnie (urodzone w 2017 r.), dzieci czteroletnie (urodzone w 2018r.) oraz dzieci trzyletnie (urodzone od stycznia do grudnia 2019 r.) mają ustawowe prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego w danym roku szkolnym.

Preferowany sposób dostarczenia dokumentów rekrutacyjnych:

  • za pomocą poczty elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • dokumenty można składać także osobiście w sekretariacie szkoły (pon.-piąt.8.00 – 12:00) zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.

Dokumenty do pobrania:

Poprawiono: wtorek, 22, luty 2022 09:59

Free business joomla templates