HomeWycieczka do Ustki i Orzechowa

Wycieczka do Ustki i Orzechowa

24 kwietnia 2015r. dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z uczniami klas I-III obejrzały na scenie usteckiego kina przedstawienie pt. „Podróż w krainę czarodziejskich bajek" prezentowane przez aktorów Agencji Teatralno-Estradowej. W bogatej scenografii wielkiego zaczarowanego lasu, dzieci śledziły przygody głównej bohaterki-Agnieszki i jej przyjaciół Gajowego Kufaji, wilka, zająca, skrzata, tygrysa oraz psotnego Chochlika.

W tych magicznych okolicznościach nasze dzieci też coś zaprezentowały- kulturę zachowania i radosną współpracę z artystami, i co najważniejsze uniwersalne wartości jak dobro, piękno, sprawiedliwość, prawda stały się tematem rozmów między dziećmi dzielącymi się swoimi wrażeniami.

Ten refleksyjny nastrój towarzyszył jeszcze wszystkim w drodze do pobliskiego Orzechowa, gdzie na dzieci czekała atrakcja w postaci 3 km ścieżki dydaktycznej po wydmie orzechowskiej wysokiej na 23 m . Przejście ścieżką pozwoliło dzieciom zapoznać się z wieloma unikatowymi stanowiskami roślinnymi . Dzieci miały możliwość obserwacji zwierząt w ich naturalnym środowisku, szczęściarzom idącym przodem udało się zobaczyć śpiącą na szlaku sarnę. W głębi lasu mogliśmy cieszyć oczy pięknym pokrojem starych sosen i w nozdrzach poczuć świeżość igliwia..