HomeSprzątamy świat

Sprzątamy świat

W związku z obchodzonym 22-go kwietnia Dniem Ziemi uczniowie klas I-III wzięli aktywny udział w działaniach na rzecz ochrony naszego środowiska. Wygląd naszej planety leży wyłącznie w naszych rękach, taka też myśl przyświecała naszym milusińskim. W pierwszej kolejności dzieci z pełnym zaangażowaniem tworzyły plakaty propagujące postawy proekologiczne, zapisywały hasła, które mogły być prośbami Ziemi.

Nasze obchody Dnia Ziemi miały też wymiar czysto praktyczny, otóż uczniowie wyposażeni w worki na śmieci i rękawiczki udali się na poszukiwanie ,,śmieciowych skarbów", niestety okazało się, że najbliższa okolica obfituje w porzucone śmieci. Po trudach ciężkiej pracy wszyscy spotkali się przy wspólnym ognisku, aby ze smakiem zjeść pieczone kiełbaski. Kolejne wspólne porządki staną się na pewno naszą tradycją.