HomeSzkoła talentem zaczarowana [FILMY]

Szkoła talentem zaczarowana [FILMY]

fotoW czwartek 30 kwietnia Zespół Szkół Społecznych w Korlinie zorganizował pierwszą prezentację artystyczną pn.: „Szkoła talentem zaczarowana". Na prezentację przybyło niemal 90 osób, a wśród nich rodzice uczniów, przedstawiciele lokalnej władzy, radni, sołtysi sąsiednich wiosek, ksiądz proboszcz oraz inne osoby wspierające szkołę i zainteresowane jej działalnością.

Prezentacja została zorganizowana przez szkołę po raz pierwszy. Ze względu na ograniczone szkolne warunki lokalowe odbyła się na sali wiejskiej w Łącku, która na potrzeby tego spotkania została przekształcona w stylową, elegancką kawiarnię. Skąd pomysł na realizację tego zadania? Szkoła w Korlinie od lat jest liczącą się szkołą w konkursach artystycznych. W bieżącym roku szkolnym wszystkie przygotowane przez szkołę występy i prezentacje znalazły uznanie w oczach jury i tym sposobem na eliminacjach gminnych uzyskały kwalifikacje do etapu powiatowego. Ostatecznie zespół „Metamorfoza" będzie reprezentował powiat sławieński na Wojewódzkim Przeglądzie ARA na Zamku w Szczecinie. Tak utytułowane prezentacje postanowiliśmy przedstawić lokalnej społeczności.

Po powitaniu gości przez Panią Aleksandrę Kurek- dyrektora Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie wystąpili uczniowie, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów artystycznych. Pokaz rozpoczęła Małgorzata Kołodziejczyk z piosenkami „Nieodkryty ląd" i „Małe tęsknoty". Następnie zespół gimnazjalistów „Metamorfoza" zaprezentował się wykonując utwory „Sanctus" oraz „Psalm stojących w kolejce". Wiele emocji wywołano przestawienie grupy teatralnej „Od- Nova" prezentującej „Czerwonego Kapturka", który rozbawił publiczność. Następnie Partycja Kamińska zaśpiewała piosenki „Róża i deszcz" oraz „Świat to muzyka". Na zakończenie prezentacji grupa teatralna „Arlekin" zaprezentowała sztukę wg własnego scenariusza pt.: „Jezioro z łabędziem". Brawom i słom zachwytu nie było końca. Utwierdziło to organizatorów w przekonaniu, że warto prezentować swoje osiągnięcia lokalnej widowni. Nie ma wdzięczniejszych odbiorców od rodziców, bliskich uczniów i entuzjastów wydarzeń kulturalnych.

O artystach...

Małgorzata Kołodziejczyk

Jest uczennicą klasy II gimnazjum. Od lat bierze udział w gminnych i powiatowych konkursach wokalnych wzruszając nas swoim śpiewem. Talent Gosi został niejednokrotnie dostrzeżony. Ma wiele sukcesów na swoim koncie. W tym roku także zajęła I miejsce w Gminnym Konkursie Solistów i Zespołów i reprezentowała naszą szkołę w przeglądzie powiatowym. Nieprzeciętna barwa głosu, wysoka skala, urok osobisty i umiejętność przekazywania emocji to wizytówka Gosi.

Zespół wokalny „Metamorfoza"

Zespół wokalny „ Metamorfoza" powstał w tym roku szkolnym. Tworzy go kilkoro uczniów, dla których muzyka i słowo śpiewane są istotnym elementem życia. „ Metamorfoza" naprawdę potrafi porwać swoim śpiewem niejednego słuchacza i dotrzeć do niejednego serca .Choć formacja istnieje zaledwie kilka miesięcy, ma już na swoim koncie duże sukcesy- I miejsce w Gminnym Przeglądzie Wokalistów i Zespołów w Postominie, I miejsce w przeglądzie powiatowym, uzyskanie tytułu laureata tychże eliminacji, a także możliwość reprezentowania naszej szkoły oraz gminy na Wojewódzkim Przeglądzie Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Teatr „Od- Nova"

Teatr „ Od-Nova" to grupa uczniów, którzy potrafią bawić się słowem, mają niebanalne pomysły i chcą pokazywać świat widziany własnymi oczami. Ci młodzi ludzie mają na swoim koncie pierwsze sukcesy. Prezentowali się trzykrotnie na Gminnym Przeglądzie Teatralnym w Postominie, zdobywając kolejno III, II i I miejsce. Dwukrotnie reprezentowali naszą gminę na przeglądzie powiatowym, gdzie zdobyli wyróżnienie. W bieżącym roku szkolnym teatr „ Od- Nova" przedstawił spektakl pt. „ Czerwony Kapturek".

Patrycja Kamińska

Jest uczennicą klasy VI, osobą wrażliwą i pełną zapału. Charakteryzuje się dużym potencjałem wokalnym, dzięki któremu rozkoszujemy się jej śpiewem. Choć solistką jest od niedawna na Gminnym Przeglądzie Artystycznym wywalczyła zaszczytne III miejsce. Dla Patrycji po prostu świat to muzyka.

Teatr „ Arlekin"

Teatr „ Arlekin" to grupa siedmiu ciekawych osobowości. Jesteśmy pasjonatami, którzy tworzą własne teksty, nie boją się krytyki. Nie pokazujemy tego, co nas boli, bo uważamy, że we współczesnym świecie za dużo jest cierpienia i smutku. „Arlekin" to głos młodego człowieka, który chce się śmiać, który woli kiepski żart od pompatycznej i udawanej powagi.
Teatr „Arlekin" miał już wiele odsłon. Przez siedem lat prezentował się w konkursach organizowanych przez Amatorski Ruch Artystyczny. Sześć lat wygrywał Gminny Przegląd Teatralny, trzykrotnie jako laureat eliminacji powiatowych występował w Świdwinie, gdzie dwukrotnie uzyskał wyróżnienie w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Teatralnych. W tym roku „Arlekin" zaprezentował spektakl według własnego scenariusza pt. „ Jezioro z łabędziem".

FILMY

Wstęp - zespół

ARLEKIN cz. I

ARLEKIN cz II

Gosia

Metamorfoza

Od Nova

Patrycja Kamińska

Pomysł organizacji prezentacji artystycznej pn.: „Szkoła talentem zaczarowana" został współfinansowany w ramach projektu pn.: „Cudze chwalimy, a swego nie znamy- organizacja spotkań kulturalno- integracyjnych" realizowanego w ramach Gminnego Programu Współpracy Organizacji Pozarządowych z Gminą Postomino.