HomePierwszy dzień wiosny

Pierwszy dzień wiosny

W dniu 20 maja uczniowie klas I-V wspólnie powitali rozpoczynającą się wiosnę. W strojach dzieci dominowały barwy żółte, zielone, pomarańczowe, czerwone, a na głowach nie zabrakło kolorowych opasek z motylkami i kwiatuszkami. Dzieci z klas I-III wykonały piękne Marzanny, z którymi niestety musiały się dość szybko pożegnać wrzucając je do ogniska ze słowami: „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, do ognia cię wrzucamy, bo wiosnę witamy!" W tym samym czasie uczniowie z klasy IV i V w grupach napisali wiersze o tematyce wiosennej. Oczywiście nie zabrakło tego dnia dodatkowego ogniska do upieczenia kiełbasek oraz zabaw na boisku szkolnym.

Wspaniałe zabawy i radosny nastrój nie zakłóciły uczniom obejrzenia zaćmienia Słońca- rzadkiego i niezwykłego wydarzenia jakie miało miejsca właśnie w dniu 20 marca.