HomeMali Mistrzowie z Korlina

Mali Mistrzowie z Korlina

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klasy pierwszej biorą udział w projekcie Ministerstwa Sportu i Turystyki ,,Mały Mistrz". Zajęcia prowadzone są wspólnie przez nauczyciela wychowania fizycznego pana Ireneusza Topolińskiego oraz wychowawcę klasy pierwszej panią Małgorzatę Korowajczyk. Podczas każdej lekcji uczniowie poznają nowe ćwiczenia i zabawy kształtujące umiejętności objęte programem. Wśród umiejętności jest m.in. piłka nożna, ćwiczona na ostatnich zajęciach.

Zajęcia w ramach projektu realizowane są w wymiarze jednej godziny tygodniowo.

Główną ideą projektu Mały Mistrz, jest zachęcenie uczniów klas I-III szkół podstawowych do zdobywania nowych umiejętności ruchowych oraz podnoszenia sprawności fizycznej, kształtowania odpowiednich nawyków i postaw, w tym też dotyczących zdrowego stylu życia. Projekt pozwala na zdobycie nowoczesnej wiedzy i umiejętności, niezbędnych do prowadzenia ciekawych zajęć zachęcających młodych Polaków do podejmowania nowych form aktywności, a także podniesienie atrakcyjności zajęć wychowania fizycznego.