HomeWycieczka do Ustki

Wycieczka do Ustki

Dnia 4 grudnia 2014roku dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III pod opieką wychowawczyń pojechały do Ustki.

Najpierw odbyła się projekcja filmu animowanego pt: „Piorun i magiczny dom" w usteckim kinie „Delfin". Perypetie rudego Kocurka, jego wrogów i przyjaciół wzbudziły wiele emocji, których upust dał o sobie znać w postaci okrzyków radości, a czasami przerażenia. Przemiana zagubionego Pioruna w odważnego kota, który odnajduje w sobie siłę, aby obronić przyjaciół to dowód na to, że można pokonać nieśmiałość.

Po tak dużej dawce wrażeń wszyscy udali się na spacer po nadmorskiej miejscowości gdzie nastąpiło zwiedzanie głównej poczty, wejście na podwieszany most, spotkanie z Ustecką Syrenką, poznanie pokrótce historii dawnej Ustki.

Ostatnim etapem wycieczki była wizyta w Cafe Mistral – manufakturze Usteckich Krówek. Pani Beata Jakubiak z dużym zaangażowaniem opowiedziała dzieciom legendę o dzielnym rybaku Mistralu, który pokonał Uriana – potwora poświęcając przy tym swoje życie. Opowieść spodobała się słuchaczom, którzy jednocześnie oglądając komiks utożsamiali się z bohaterami tej legendy. Po zapoznaniu się z historią legendarnego rybaka prowadząca spotkanie przybliżyła dzieciom sposób wyrobu krówek. Zademonstrowała krojenie i pakowanie słodkości w firmowe papierki, co następnie samodzielnie czyniły dzieci. Milusińscy z najdokładniej zapakowanymi krówkami zostali nagrodzeni rożkami z ręcznie robionymi cukierkami. Jednak w tym dniu wszyscy mogli poczuć się nagrodzeni, bo odwiedził ich.......Św.Mikołaj ! Niespodziewanie zapukał do okna i wszedł do kawiarenki z workiem prezentów. Wszyscy byli grzeczni więc otrzymali drobne prezenty.

Po tak dużej dawce wzruszeń i emocji nadszedł czas na powrót do Korlina. Jeszcze długo uczestnicy wycieczki opowiadali o wyjeździe do Ustki, spotkaniu z Mikołajem oraz wizycie w manufakturze krówek.

Realizacja wyjazdu była możliwa dzięki realizacji projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu kulturalnemu mieszkańców Korlina, Łącka i Królewa" finansowanego częściowo ze środków Programu Współpracy Gminy Postomino z organizacjami Pozarządowymi. Środki finansowe na zakup biletów wstępu do zaplanowanych atrakcji zapewnili rodzice.