HomeNiezwykły apel bożonarodzeniowy

Niezwykły apel bożonarodzeniowy

1 1„Boże Narodzenie to chyba dla każdego dzień wyjątkowy. Tego dnia zapominamy wyrządzone nam krzywdy, przebaczamy wrogom i otwieramy serca dla innych. Tego dnia przypominamy sobie, kim jesteśmy i dlaczego jesteśmy. Nasza prezentacja jest podróżą w głąb człowieka i jego istnienia. Dziś przypominamy Wam, że każdego dnia może być Boże Narodzenie, każdego dnia, gdy powtórzymy sobie słowa R. Brantsztettera: „ I uczyń mnie lepszym człowiekiem,/Albowiem tylko wówczas/Jestem,/Gdy jestem dobry. Oto jedyna miara/Mojego człowieczeństwa/i istnienia."- takimi słowami Olimpia Stachowska zaprosiła uczniów i nauczycieli na przygotowany przez klasę II gimnazjum montaż słowno-muzyczny pt. „Żeby człowiek był człowiekiem".

Gimnazjaliści zaproponowali nieco inny niż zwykle apel bożonarodzeniowy. Młodzi ludzie chcieli zwrócić uwagę na samotność i wyalienowanie człowieka we współczesnym świecie. Mówili o prostych wartościach, o których w pośpiechu dnia codziennego zapominamy, a które są tak ważne, bo wyróżniają człowieka spośród innych stworzeń. Poważne treści ozdobione zostały niebanalnymi utworami- SDM, A. Cierniewskiego, czy P.Rubika- wykonanymi przez uczniów z wielkim kunsztem. Niezwykły nastrój podkreśliła końcowa modlitwa i symboliczne zapalenie świec.

Pamiętajmy, że zawsze, kiedy wyciągniemy do kogoś rękę, gdy milkniemy, by innych wysłuchać, kiedy pozwolimy, by Bóg pokochał innych poprzez nas-zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.