HomeChopin w przedszkolu

Chopin w przedszkolu

W naszym przedszkolu w Korlinie tematem przewodnim w tym tygodniu była muzyka klasyczna. Dzieci zapoznawały się z tym gatunkiem muzyki, z podstawowymi nutami i rytmami. Uwaga przedszkolaków była skierowana na twórczość Fryderyka Chopina. Przedszkolaki zapoznały się z twórczością słynnego kompozytora- mazurkami, etiudami oraz innymi utworami. Przy muzyce Chopina maluchy poznawały krajobrazy Polski: Mazury. Maluszki uczyły się także tańca ze wstążkami w rytm muzyki klasycznej.

Oprócz dzieł Chopina poznały słynne utwory Czajkowskiego, Beethovena, Griega, Mendelsona, którego marsz weselny maluchy rozpoznały samodzielnie. W takt muzyki słynnych kompozytorów dzieci poruszały się po sali z kolorowymi wstążkami. I tak w przedszkolnym korowodzie pełnym barw i pięknej muzyki klasycznej tydzień dobiegł końca.