HomePrzedszkolaki pamiętają o dniu kota

Przedszkolaki pamiętają o dniu kota

W przedszkolu Korlinie dzieci wraz ze swoją wychowawczynią postanowiły uczcić Dzień Kota- 17 lutego. Idea święta tych czworonożnych przyjaciół zrodziła się z inicjatywy Wojciecha Alberta Kurkowskiego, który propaguje akcje pod hasłem pomocy bezdomnym kotom „ Rasowce – dachowcom" , podczas której kluby felinologiczne zrzeszone w Felis Polonia zbierają dary na rzecz pomocy bezdomnym zwierzętom.

W Polsce obchodzony po raz pierwszy 19 lutego 2006 z inicjatywy Miesięczników "Kot" i Cat Club Łódź. Obecnie Dzień Kota obchodzimy w Polsce 17 lutego.

Przedszkolaki na ten dzień stały się kotkami: kocie wąsy i noski przyozdobiły twarze maluchów a witając się odpowiadały „miau". Każdy z maluszków wypowiadał się w jaki sposób możemy pomóc bezdomnym zwierzętom. Dzień kota przypomniał nie tylko dzieciom, ale także dorosłym o szacunku wobec naszych czworonożnych przyjaciół.

W takt muzyki „My jesteśmy kotki dwa" maluszki namalowały wymarzonego kota.