HomeKorlino laureatem konkursu Działaj Lokalnie już po raz drugi

Korlino laureatem konkursu Działaj Lokalnie już po raz drugi

W dniu wczorajszym (7 maja) Paweł Sadowski Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Korlino, Łącko, Łężek, Królewo "RAZEM" w Korlinie wraz Aleksandrą Kurek Dyrektor Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie uczestniczyli w uroczystości Inauguracji Programu Działaj Lokalnie 2012, które miało miejsce w Hotelu Delfin w Dąbkach. Stowarzyszenie znalazło się w gronie 10 laureatów tegorocznej edycji konkursu realizowanego przez Darłowskie Centrum Wolontariatu.

W ramach projektu pn. "Utworzenie miejsca rekreacji i wypoczynku w m. Korlino" Stowarzyszenie uzyskało 4350 zł dofinansowania na dokończenie podjętej w ubiegłym roku inicjatywy utworzenia Parku Wiejskiego w Korlinie jako miejsca rekreacji i wypoczynku. Zaplanowano dostawienie nowych ławeczek, koszy na śmieci, posadzenie krzewów i roślin ozdobnych zarówno na terenie Sołectwa jak i szkoły. Na terenie wsi planowane jest utworzenie ścieżki edukacyjnej, wzdłuż której będą ustawione tablice informacyjne o różnych gatunkach drzew i krzewów. Projekt pozwoli na upiększenie Korlina, doda barw miejscowości, a jednocześnie pozostawi po sobie trwałe efekty- wspaniałe miejsce rekreacji i wypoczynku, z którego będą korzystać mieszkańcy Sołectwa Korlino i okolic, turyści wypoczywający w lokalnych kwaterach oraz dzieci i młodzież Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie.