Home11 listopad- Dzień Niepodległości

11 listopad- Dzień Niepodległości

" (...) Zanim padłeś, jeszcze ziemię przeżegnałeś ręką
Czy to była kula synku, czy to serce pękło?"
K.K Baczyński

Z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę z tej okazji w Zespole Szkół Społecznych odbył się apel. Uroczystość ta została przygotowana przez nauczyciela historii Panią Martę Maksymiuk wraz z uczniami klasy II gimnazjum. Uczniowie przedstawili dzieje Polski od czasów rozbiorów do najważniejszego dla naszego państwa dnia odzyskania niepodległości.

W uroczystości tej brali udział nie tylko uczniowie gimnazjum i podstawówki ale także przedszkolaki, które pod opieką Agnieszki Szwed wystąpiły z własnym programem. Wśród taktów pieśni "My Pierwsza Brygada", wierszy Juliusza Słowackiego i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego na chwile przypomnieliśmy sobie trudy i męczeństwo polskich pokoleń w walce o niepodległość. Pamiętajmy...