HomeMali Korlinianie na ścieżce edukacyjnej

Mali Korlinianie na ścieżce edukacyjnej

17 maja dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III wybrały się wycieczkę do Ugaci do zielonej szkoły. Leśniczy zabrał dzieci do leśniczówki, aby wyjaśnić na czym polega praca leśniczego, zaprezentował jakiego sprzętu używano dawniej, a jakiego dziś, pokazał jakich pułapek używają kłusownicy i jakie zagrożenia niesie to dla zwierząt. Milusińskim najbardziej spodobał się moment kiedy musiały odgadywać po odgłosach zwierzęta oraz gdy leśniczy zrobił krótki sprawdzian ze znajomości grzybów jadalnych i trujących.

Kolejnym etapem wycieczki był spacer po ścieżce edukacyjnej. Dzieci utrwaliły już zdobytą wiedzę o lesie i poszerzyły ją o nowe wiadomości, zadawały dużo pytań i bardzo dokładnie oglądały rośliny, pułapki na szkodniki itp. Leśniczy był mile zaskoczony poziomem wiedzy naszych milusińskich. Na koniec dzieci upiekły kiełbaski na ognisku, które po długim i pełnym wrażeń spacerze smakowały wyjątkowo. Składamy serdeczne podziękowania pracownikom nadleśnictwa w Sławnie za możliwość spędzenia tak pożytecznie i miło czasu- Dzieci i nauczyciele z Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie- Panie Dominika Rutkowska, Barbara Ansel, Anetta Marciniak.

Dominika Rutkowska- nauczyciel