HomeWycieczka do Hobbitów

Wycieczka do Hobbitów

Dnia 30 kwietnia 2010r. dzieci oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III wraz z opiekunami: Barbarą Ansel, Dominiką Rutkowską , Anetą Marciniak odwiedziły Wioskę Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim.

Na początku wyprawy zwiedziły wioskę wraz z wszystkimi zakamarkami. Największym zaciekawieniem cieszyła się Wieża Elfów, z której rozpościerał się przecudny widok na okoliczne lasy i zabudowania.

Przygoda z Hobbitami zaczęła się już w samej wiosce. Uczestnicy otrzymali mapę, a następnie wyruszyli w trasę wokół wsi, pełną przygód i niebezpieczeństw. Po drodze napotykali różne postacie z prozy Tolkiena, wykonywali trudne zadania wszystko po to, aby zdobyć pierścień i bezpiecznie wrócić do wioski. Podczas wyprawy wszystkie dzieci wykazały się dużą odwagą, pomysłowością oraz odpowiedzialnością za całą drużynę w myśl powiedzenia: " Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego".

Po powrocie na plac czekał na wszystkich zasłużony odpoczynek oraz pyszne, syte jadło. Wszyscy radośni, pełni wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenia powrócili do swoich domów.