HomeJasełka w naszej szkole

Jasełka w naszej szkole

jaselka 1

Czas Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości refleksji, nadzei oraz spotkań w gronie najbliższych. Jedną z tradycji Bożonarodzeniowych są Jasełka, czyli historia Narodzenia Pana Jezusa. Przygotowania do tego ważnego wydarzenia trwały wiele dni, dzieci codziennie ćwiczyły swoje role. Nauczyły się też kolęd i pastorałek. 22 grudnia odbyło się przedstawienie dla całej społeczności szkolnej , rodziców i zaproszonych gości. W rolę aktorów wcieliły się dzieci z grupy Odkrywców i Krasnoludków. Po Jasełkach wystąpiły również dzieci z klas starszych.

Wyjątkową atmosferę podkreśliła dekoracja sali oraz przebrania naszych aktorów. Mali artyści z wielkim zaangażowaniem prezentowali umiejętności recytatorskie oraz wokalne. Pani Patrycja uświetniła uroczystość grą na saksofonie. Jasełka wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój a nasi uczniowie podbili serca widowni.Ten dzień zakończyliśmy wspólną Wigilią na szkolnym korytarzu.

jaselka 1