HomePierniczki na Boże Narodzenie

Pierniczki na Boże Narodzenie

pierniczki 1

Święta Bożego Narodzenia niebawem. W oczekiwaniu na ten szczególny czas, wychowawczynie klas I-III wraz z rodzicami zorganizowały dla dzieci zajęcia kulinarne. Uczniowie, zgodnie z ustalonym przepisem oraz z zachowaniem właściwej higieny przygotowywania potraw, przystąpili do wykonania pachnącego piernikowego ciasta. Następnie wycinali świateczne wzory przy pomocy bożonarodzeniowych foremek. I tak powstały pięknie wykrojone choinki, bałwanki, gwiazdki, bombki, renifery i aniołki . Po upieczeniu pierniczków nadszedł długo wyczekiwany moment, a mianowicie ich ozdabianie. W tym dniu nie zabrakło wrażeń. Dzieci odwiedził Św. Mikołaj, który zostawił dla nich paczki. Oj, to był wspaniały dzień.

Celem organizacji zajęć było przede wszystkim kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia, poznanie sposobu przygotowywania pierniczków, uwrażliwanie na zachowanie bezpieczeństwa podczas korzystania ze sprzętów kuchennych, integrowanie dzieci z różnych grup wiekowych, a także pogłębianie więzi społecznych w relacjach: wychowawca- uczeń - rodzic.

Barbara Ansel, Oliwia Góra Barbara Ansel, Oliwia Górayczajów

pierniczki 1