HomeMirmiłowo

Mirmiłowo

miri 4

Uczniowie klasy IV w nietypowy sposób podsumowali lekcje języka polskiego poświęcone lekturze Janusza Christy pt. „Kajko i Kokosz. Szkoła latania."

Na podstawie komiksu wykonali makietę grodu o średnicy 1,30 cm. W otoczonej murem obronnej osadzie znalazły się chaty mieszkańców Mirmiłowa, klubo- gospoda i stodoła, centralne miejsce zajął dwór kasztelana, a obok postawiono chatę jego oddanych wojów- Kajka i Kokosza. Poza murami grodu umiejscowiono warownię Zbójcerzy, jak również chatę Jagi i jej męża Łamignata. Wszyscy uczniowie chętnie włączyli się do wykonania tego projektu. Z pomocą domowników, rodziców, rodzeństwa powstała imponująca praca, którą podziwiali pozostali uczniowie naszej szkoły.

M. Walczak- Sadowska

miri 4