HomePamiętamy o zmarłych

Pamiętamy o zmarłych

,, Zmarli żyją tak długo, jak długo żywa jest pamięć o nich".

0

Czas przed Świętem Zmarłych, to odpowiedni moment na wspominanie tych, którzy od nas odeszli. Dnia 30 października dzieci z klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedziły groby na Cmentarzu Parafialnym w Łącku. W ciszy i spokoju uporządkowały mogiły, zapaliły znicze oraz pomodliły się przy rodzinnych grobach. Pobyt na cmentarzu był dla uczniów głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój zadumy i refleksji nad przemijaniem.


Celem wyjścia było kultywowanie tradycji związanych z obchodami Dnia Wszystkich Świętych, zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnowania pamięci o tych, którzy odeszli. Spacer po cmentarzu to także lekcja o odpowiednim zachowaniu w miejscu spoczynku zmarłych.

Barbara Ansel, Oliwia Góra

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Free business joomla templates