Home30 AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA - „SPRZĄTANIE ŁĄCZY LUDZI”

30 AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA - „SPRZĄTANIE ŁĄCZY LUDZI”

20230915 110107

Jak co roku uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do Akcji Sprzątania Świata, która odbywa się zawsze w trzeci weekend września i polega na społecznym zaangażowaniu się osób, firm i instytucji w sprzątanie najbliższego otoczenia z zalegających tam śmieci. Na apelu poprzedzającym wyjście w teren zwrócono uwagę, że w Akcji Sprzątania Świata nie chodzi o to, aby cały czas sprzątać, ale o to aby w końcu przestać śmiecić i poprawnie gospodarować odpadami.

Uczniowie młodszych klas sprzątali teren wokół szkoły i Korlino, starsi Łącko i drogę dojazdową do tej wsi. Mamy nadzieję, że stanowią pokolenie, które jako ostatnie sprząta śmieci z natury po... ludziach, bo w tym roku zebraliśmy ich już dużo mniej niż w ubiegłym.

20230915 110314