HomeFestiwal Niepodległości na Pomorzu Zachodnim: Symbole Naszej Ojczyzny

Festiwal Niepodległości na Pomorzu Zachodnim: Symbole Naszej Ojczyzny

0

W pażdzierniku 2022r. uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią wzięli udział w Festiwalu Niepodległości na Pomorzu Zachodnim organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Celem przedsięwzięcia było m.in. propagowanie wśród uczniów wartości patriotycznych, tradycji niepodległościowej, wiedzy o polskich symbolach narodowych.
Organizatorom został zgłoszony projekt patriotyczny w formie występu artystycznego oraz wystawy prac plastycznych.

Podczas uroczystego apelu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyło się wręczenie nagród i dyplomów. Nasza szkoła zdobyła wyróżnienie. Uczniowie uhonorowani zostali dyplomami i prezentami.

Dlaczego warto brać udział w konkursach? Wszelkie formy działalności pozalekcyjnej pozwalają dzieciom na rozwój jego wyobraźni i kreatywności.Wyzwalają aktywność twórczą oraz umożliwiają zbieranie doświadczeń i przeżyć etstycznych, artystycznych i społecznych. Mają duży wplyw na rozwój osobowości młodego czlowieka.

Barbara Ansel

0