HomeSzkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej w Zespole Szkół Społecznych w Korlinie

Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej w Zespole Szkół Społecznych w Korlinie

1

W dniach 8-9 listopada odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej w trzech kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII. Celem organizacji konkursu było kształtowanie poczucia dumy narodowej i silnej więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem; rozwijanie wrażliwości na słowo śpiewane o tematyce patriotycznej; promowanie młodych talentów.

Jury, w składzie: Barbara Ansel, Oliwia Sajnok, Ilona Witkowska, Edyta Stachowska, oceniło poszczególne występy wg następujących kryteriów: dobór repertuaru, emisja głosu, dykcja, interpretacja, ogólny wyraz artystyczny. Uczestnicy konkursu wykazali się nieprzeciętnymi umiejętnościami wokalnymi, znajomością tekstów oraz dużym zaangażowaniem w zaprezentowaniu swoich piosenek. Zachwycili swoim śpiewem zgromadzoną publiczność podczas prezentacji swoich wykonań na apelu szkolnym zorganizowanym z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Wyniki konkursu
kategoria klas I-III

 • I miejsce - Hubert Schönwald ( reprezentuje szkołę na etapie gminnym i powiatowym)
 • I miejsce - Jakub Staś ( reprezentuje szkołę na etapie gminnym)
 • Ii miejsce - Oliwia Winiarska ( reprezentuje szkołę na etapie gminnym)
 • III miejsce - Wiktoria Juszczak

kategoria klas IV-VI

 • I miejsce - Agata Garlin ( reprezentuje szkołę na etapie powiatowym)
 • II miejsce - Amelia Szwiec
 • III miesce - Jakub Kołodziejczyk
 • III miejsce - Filip Najda

kategoria klas VII-VIII

 • I miejsce - Wiktor Winiarski ( reprezentuje szkołę na etapie powiatowym)
 • II miejsce - Miłosz Stachowski
 • III miejsce - Jakub Winiarski

Do zespołu wokalnego ,, Frajda" zakwalifikowani zostali: Piotr Bartosiewicz, Hubert Schönwald, Apolonia Sadowska, Wiktoria Juszczak, Oliwia Winiarska, Jakub Staś, Antonina Wilgos, Filip Kondras, Kacper Lass, Mikołaj Luboński, Błażej Banasik, Oliwier Kisielewicz, Wiktoria Capar. Zespół wokalny również będzie reprezentował naszą szkołę na przeglądzie gminnym w Postominie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy występów i życzymy kolejnych sukcesów w następnych prezentacjach.

Wokaliści przygotowywali się do konkursu na wokalnych zajęciach pozalekcyjnych
,, Świat muzyką malowany" prowadzonych w ramach dzialań profilaktycznych ( instruktor - Barbara Ansel) finansowanych przez gminę Postomino.

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

Free business joomla templates