HomeAktywne działanie na zajęciach muzycznych w klasie IV

Aktywne działanie na zajęciach muzycznych w klasie IV

bum 1

W tym roku szkolnym uczniowie klasy IV poznają tajniki gry na Bum Bum Rurkach. Bum Bum Rurki to kolorowe tuby muzyczne wykorzystywane do edukacji rytmicznej i muzycznej na całym świecie. Jest to popularny instrument muzyczny wykorzystywany do zabaw grupowych oraz nauki gry w zespole.

Dzieci chętnie aktywnie uczestniczą w zajeciach muzycznych z wykorzystaniem rurek łącząc zabawę z edukacją. Poprzez grę na rurkach poznają bliżej świat muzyki, i jej składowe: rytm, melodię, harmonię, dynamikę i tempo. Uczniowie ponadto rozwijjają swoją wyobraźnię, doskonalą spostrzegawoczość oraz umiejętność współpracy w grupie. Gra na rurkach wyzwala wielokierunkową aktywność, a także wyrównują szanse i ograniczenia.

,,Bardzo lubimy grać na Bum Bum Rurkach, bo to jest przyjemne i łatwe".

bum 1