HomeWycieczka do Słupska

Wycieczka do Słupska

zdjecie 12W dniu 24 października dzieci z przedszkola, zerówki oraz klas I-III udały się na wycieczkę do Słupska. Najpierw udaliśmy się na spektakl marionetkowy pt.: „Piękna i Bestia" Waldemara Wolańskiego do Teatru Lalki „Tęcza". Widowisko zrealizował znakomity reżyser teatralny – Stanisław Ochmański. Dzięki scenografii Jana Zielińskiego, świat przedstawiony w sztuce jest prawdziwie baśniowy. Urzeka barwą i różnorodnością rozwiązań plastycznych, przyciąga i cieszy oko bogactwem marionetek animowanych za pomocą niewidzialnych sznurków.

Muzykę ilustracyjną do spektaklu napisał Bogdan Szczepański, znany i wielokrotnie nagradzany kompozytor. Następnie w drodze powrotnej podziwialiśmy uroki miasta: Ratusz, Kościół Mariacki oraz słupski tramwaj.

Dziękujemy paniom: Oli Lubońskiej i Paulinie Kasińskiej za pomoc w opiece nad dziećmi oraz pani Oli dodatkowo za fotorelację.
Wyjazd był współfinansowany z zadania publicznego „Korlino kulturą stoi".

A. Dąbrowska, B. Ansel, M. Walczak – Sadowska, B. Sowińska, B. Gofryk

zdjecie

Nauki korzenie są gorzkie, ale owoce smaczne.