HomeRowerem dookoła Polski - niezwykłe spotkanie w ZSS w Korlinie

Rowerem dookoła Polski - niezwykłe spotkanie w ZSS w Korlinie

SL740916Dnia 14 maja odwiedził nas szczególny gość, Tomasz Czernich – kolarz amator z Krakowa, który postanowił połączyć podróż rowerem dookoła Polski z pomocą siedmioletniemu Wojtkowi. Wysiłek włożony w pokonanie trasy 3800 km w ciągu 22 dni to trud, który ma otworzyć ludzkie serca. Chłopiec jest chory na dziecięce porażenie mózgowe i marzy o tym, żeby chodzić. Dużą szansą dla Wojtka są turnusy rehabilitacyjne, jednak pokrycie ich kosztów przekracza możliwości finansowe rodziny. Pan Tomasz swoim przemierzaniem całej Polski chce pozyskać sponsorów oraz ukazać problemy, z jakimi stykają się niepełnosprawne dzieci i ich rodziny.

Wizyta Pana Tomasza wywarła na nas ogromne wrażenie. Rzadko w dzisiejszych czasach można spotkać człowieka tak mocno zaangażowanego w bezinteresowną pomoc niesioną drugiemu człowiekowi. Wczuwanie się w cudze radości i cierpienia, to klucz do tworzenia tak cennych idei mających na celu udzielanie wsparcia tym, którzy go potrzebują.

„Człowiek dobry, to człowiek szczęśliwy"...Cóż, pomagajmy innym, a z pewnością staniemy się lepszymi ludźmi. „ Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca, ona daje życie" ( Henryk Sienkiewicz) – szczęśliwe życie.

Zainteresowanych udzieleniem wsparcia odsyłamy na stronę

Facebook.com/dlawojtka

ZSS w Korlinie